Історія Фото

У Словенії відкрили пам’ятник стрілецькому полку, який формувався у Станиславові

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У вівторок, 17 травня, у Словенії відкрили пам‘ятник теробороні Галичини, яка захищала землі Словенії у часи Першої світової війни.

Урочисте відкриття відновленого пам’ятника відбулося у громаді Нова Горіца в парку Пановец. Пам’ятник присвячений українським воїнам 20-го Станіславського стрілецького полку Австрійської армії, який формувався у нинішньому Івано-Франківську. Про це повідомляє Івано-Франківська міська рада, пише Репортер.

Станиславові новини Івано-Франківська

Пам‘ятник, що встановили самі воїни у 1917 році був зруйнований. Завдяки співпраці Посольства України в Республіці Словенії та муніципалітетом Нової Горіци з іншими установами та підприємствами Словенії монумент реконструювали.

Участь у вчорашньому заході взяли Посол України Михайло Бродович, мер муніципалітету Нова Горіца Клемен Міклавич, директор Дипломатичного протоколу Міністерства закордонних справ Словенії, експосол Словенії в Україні Наташа Прах, Почесний консул України в Словенії Санді Брезовнік, представники української громади в Словенії, словенські науковці та журналісти, – йдеться у повідомленні.

20-й Станиславський стрілецький полк формувався в Станиславові, тобто в нинішньому Івано-Франківську.

Інша назва полку – 20-й полк ландверу «Станиславів», тобто це підрозділ крайової, або територіальної оборони. Він був сформований у 1889 році.

В австрійської армії всі піхотні полки ландверу отримали назви від міст, де вони дислокувались, тому 20-й піхотний полк крайової оборони отримав назву «Станиславів».

Полк входив до складу 86 піхотної бригади 43 піхотної дивізії ІІІ корпусу ландверу. Корпусне керівництво було у австрійському Граці.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні