Історія Фото

У костелі в селі Чернелиця на землі лежать людські кістки (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Чернелиці Городенківського району Івано-Франківщини в жахливому стані перебуває пам’ятка архітектури національного значення – костел XVII століття.

На території храму, просто на землі, лежать людськи кістки. Про це в мережі повідомила франківчанка Анна Гукова, пише “Репортер”.

«У такому стані знаходиться пам’ятка архітектури в селі Чернелиця, – пише Анна. – Тотальне знищення й розкрадання всього, що було. Людські кістки підняті з поховання. Я бачила багато костелів, але в такому стані – перший».

За інформацією відомої краєзнавиці Ірини Пустиннікової, храм був закладений коштом подружжя магнатів Чарторийських у 1661-му, будували його вісім років.

Костел планувався як монастирський – магнати запросили до Чернелиці домініканів. За свою довгу історію храм пережив багато – його мали ліквідувати австрійці, грабували російські війська…

Після Другої світової польське населення Чернелиці виїхало з України, прихопивши з собою більшу частину майна костелу.

Читайте Костел у Городенці може стати музеєм археології

Станції хресного шляху потрапили до місцевої церкви.

З 1948 по 1980 роки храм був складом. У 1985-му гуцульські майстри виготовили новенький і гарний дах з ґонти.

«У 2005 році місцеві підлітки влаштували у храмі пожежу – з того час костел стоїть без даху та надії на одужання, він страшезно хворий, безнадійно», – пише Ірина Пустиннікова.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні