Історія

У Франківську вшанували пам’ять патріарха Йосифа Сліпого (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
У четвер, 17 лютого, у день 130-ліття від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, в Митрополичому і Архікатедральному соборі Воскресіння, що в Івано-Франківську, вшанували пам’ять цього великого сина України.

У головній святині міста звершували Божественну Літургію та панахиду, під час яких поминали Патріарха Йосифа. Заупокійну молитву очолив Генеральний вікарій Івано-Франківської Архієпархії митр. прот. Степан Балагура, йдеться на сайті УГКЦ ІФ, пише Репортер.

Йосифа Сліпого новини Івано-Франківська

 

«Що ми знаємо про Йосифа Сліпого? Це був справжній ісповідник віри, мученик, адже пішов на 18 років совітської каторги по найгіршим тюрмам Сибіру. Це людина, яка ніколи не зламалась. В 70-річному віці Патріарх приїхав до Риму, куди не хотів їхати, але залишитися в СРСР йому не дозволили. І він збудував в Римі Український Католицький Університет. Людина безлічі талантів, великий знавець мов та різних наук, богослов, він взяв на себе виклик і не побоявся цілої системи. Патріарх знав Літургію напам’ять, і щодня служив в тюрмі, куди йому передавали родзинки для створення вина», – розповів проповідник.

Отець наголосив, що в часи тривоги та непевності ми шукаємо, на кого нам опертися та закликав брати приклад з таких людей, які віддали своє життя за віру та благополуччя України. Йосиф Сліпий казав так: «Ми би хотіли любити Україну, яка є сильною, заможною, успішною державою. Але нам треба любити Україну для того, щоб вона такою стала».

Йосиф Сліпий – це одна із найцікавіших, але й найбільш трагічних постатей в історії УГКЦ та України ХХ століття. За власні переконання та принципи він заплатив дуже високу ціну, але до кінця життя залишався відданий своїм ідеалам. Він був єпископом УГКЦ, предстоятелем цієї Церкви, Галицьким Митрополитом і Львівським Архієпископом, кардиналом римо-католицької церкви. Водночас, провів довгих 18 років у радянських таборах. За цей час не зламався і продовжував свій шлях служіння, власну дорогу до Бога.

Більше про життя Патріарха Йосифа можна прочитати за посиланням.
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.