Історія Розваги

У Дністровському каньйоні туристів кататиме “дракар” вікінгів (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На Прикарпатті, у Дністровському каньйоні, провели успішні випробування середньовічного човна вікінгів – дракара, – на якому кататимуться туристи з 10 червня.

Про це повідомив директор КП «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича» Михайло Ковтун на сторінці «Покутські стежки» в Facebook, пише “Репортер“.

«А ми потроху будемо відкривати сюрпризи туристичного сезону-2020. Знайомтеся! – Дракар (норв. drakkar від дав.-сканд. drage — «дракон» і kar — «корабель», буквально — «корабель-дракон») — довгий вузький дерев’яний човен вікінгів з високо заломленим носом і кормою. Вже незабаром такий середньовічний плавзасіб буде радувати туристів у Дністровському каньйоні. Всі подробиці згодом… Скажу тільки одне – сьогоднішні випробування пройшли успішно», — написав Ковтун.

Довідково:

Корабель “Дракар” приводився в рух веслами, а у пізніший час – рейковим вітрилом. Дракари мали вузький та легкий дерев’яний корпус із малою осадкою, зпроектований для швидкості.  Човен симетричний,  що дозволяє судну швидко змінювати напрям руху на протилежний. Дракари були обладнані веслами уздовж майже повної довжини човна. Пізніші версії мали прямокутне вітрило на єдиній щоглі, яке використовувалося для допомоги веслярам, особливо протягом далеких подорожей.

Корабель використовувалися для військових дій, перевезень, а також для дальніх морських плавань.

Почім проїзд, пане? Як прикарпатці їздили колією 100 років тому

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.