Історія

Поєдинок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На перший погляд, слова «дуель» і «Станиславів» геть не пов’язані. Ну які тут могли бути дуелі – це ж не мушкетерська Франція?

Втім вивчення старої преси виявляє цікаві факти. Так, у «Кур’єрі Станіславовському» за 6 серпня 1911 року читаємо наступне: «Дня 2 цього місяця у залі Єгера, що на вулиці Газовій (Дністровській – Авт.), відбувся поєдинок на палашах між тутешніми академіками Л. і С. Обидва отримали легкі поранення».

Варто зауважити, що академіками тоді називали студентів вищих навчальних закладів. У гнімецьких університетах студенти часто билися між собою, але завдяки захисному спорядженню та засобам безпеки дуелі дуже рідко завершувалися каліцтвом чи смертю. У Станиславові вишів не було, тому й дуелі вважалися екзотикою. До речі, будинок Єгера зберігся й донині, його адреса – Дністровська, 47. Стоїть у глибині вулиці.

Ця історія нагадала мені один скандал, коли наш сучасник, уже справжній академік К. на сторінках місцевої преси звинуватив академіка Г. у плагіаті. Уявляєте, якби в нас були дозволені дуелі і науковець кинув виклик колезі?!

Місто рясніє оголошеннями, що у «Просвіті» відбудеться поєдинок на шпагах. Привід – захист авторських прав. Приміщення забито студентами, викладачі роблять ставки на переможця. ОТБ «Галичина» транслює двобій у прямому ефірі, тисячі франківців за пивом спостерігають за фехтувальниками…

Напевно, після першої крові про плагіат у нау­кових колах можна було б забути.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.