Історія

Останній імператор

Google+PinterestLinkedInTumblr

Офіційно вважається, що останнім царем Російської імперії був Микола ІІ. Але це не зовсім так. Адже 2 березня 1917 року він зрікся престолу на користь свого молодшого брата Михайла. Натомість, той уже назавтра відмовився від влади та визнав Тимчасовий уряд. Таким чином Михайло Олександ­рович був останнім номінальним володарем Росії з династії Романових.

До чого тут Станиславів? Справа у тому, що великий князь був у нашому місті й навіть отримав за нього орден.

На початку Першої світової війни росіяни створили Кавказьку туземну кавалерійську дивізію з добровольців-мусульман. Її командиром і став уже знайомий нам князь Михайло. Дивізія воювала в Галичині та брала участь у боях за Станиславів.

У листі до дружини 2 березня 1915 року імператор Микола ІІ писав: «Вчора мені принесли донесення Іванова від Брусилова і Хана-Нахічеванського про зразкові дії Мішиної дивізії у лютневих боях, коли їх атакували в Карпатах дві австрійські дивізії. Кавказці не лише дали відсіч неприятелю, але й атакували його і першими увійшли до Станиславова, при чому Міша весь час знаходився на лінії вогню. Всі вони просять мене дати йому Георгіївський хрест, що я і зроблю…». За відвагу в боях Михайло отримав орден Святого Георгія ІV ступеню.

Його доля склалася трагічно. У липні 1918 великого князя розстріляли більшовики. Може, йому не варто було відмовлятися від трону? На відміну від свого інфантильного брата, Михайло був людиною вольовою, рішучою, його боявся навіть Григорій Распутін.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.