Історія

Листопадовий зрив. Франківцям презентували виставку про події 1918 року (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 31 жовтня  в обласному музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери відкрили виставку “Станіславів у час Листопадового зриву 1918 року”.

Виставку відкрили напередодні річниці проголошення ЗУНР. Присвячена вона подіям в Станіславові у листопаді 1918 року, пише Бліц-Інфо.

Заступниця директора музею Оксана Романів розповідає, що 1 листопада було похмуро та падав дощ, однак інформація, яку оголосили у Львові, підняла дух жителів міста.

«Все українство радісно сприйняло новину про проголошення ЗУНР. Втім, нам було важко, бо в місті на той час було 13 тисяч євреїв та 11 тисяч поляків. Станіславів був переповнений ними. Тому українці почали діяти рішуче. Було зроблено багато в плані формування влади»,-пояснює заступниця.

На виставці представлено зброю, вишиті звичайними людьми рушники, форму четаря УГА та численні оголошення українською, польською, німецькою та єврейською мовами.

Романів додає, що частину оголошень знаходили в колекціонерів, частину – купляли.

«У повідомленнях закликали людей йти воювати в українсько-галицьку армію. Також говорилось про те, що потрібно бути обережними, адже у місті були польські шпигуни. Такі оповістки дозволяють зануритись у той час та відчути дух міста»,- наголошує Оксана Романів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.