Історія

Легенди Станиславова. Пригоди синього пацієнта

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У французького письменника Луї Буссенара є гостросюжетний роман «Неймовірні пригоди Синьої людини». Це твір не про хронічного алкоголіка, як ви, можливо, подумали. Просто через сильний стрес шкіра головного героя посиніла, після чого його життя круто змінилось.

Нещодавно від колишнього лікаря я почув історію про тутешню Синю людину. Трапилося це в івано-франківській залізничній лікарні в середині дев’яностих років. Одного спекотного літнього дня лікарка побачила в коридорі пацієнта з синім обличчям, який заходив у палату. Вона кинулась до ординаторської: «Там! У хворого посиніло обличчя, людина помирає!», пише Репортер.

Легенди Станиславова

Фото Ігоря Гудзя

Медики сполохались, адже симптоми нагадували тромбоемболію. Це коли відривається тромб, закупорює судини і часто-густо все завершується ішемічним інфарктом. За хвилину лікарі вже рятували хворого. Хтось вимірював тиск, хтось рахував пульс. Дивно, але показники перебували у нормі, та й сам пацієнт був сильно здивований: «Дівчата, що ви робите? Зі мною все добре».

Однак медики вперто продов­жували діагностику. Дядечко аж впрів. Він витер обличчя носовою хустинкою і… став ще більш синім.

Уся справа була у синтетичній тканині синьої хустинки, яка почала линяти. А той вуйко був кремезним хлопом, від спеки сильно пітнів і регулярно протирав чоло. Незабаром воно набуло кольору морської хвилі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.