Історія Статті

Легенди Станиславова. Копець №2

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В парку Шевченка, поблизу стадіону, є високий штучний пагорб. Його насипали у 1906 році на честь ватажка антиросійського повстання Тадеуша Костюшка. У джерелах його так і називають – копець, тобто курган, Костюшка. Нещодавно з’ясувалось, що у старому Станиславові був ще один копець.

На одному з інтернет-аукціонів краєзнавець Сергій Петрицький побачив цікаву ілюстративну картку. Вона підписана як «Боїсько (стадіон – Авт.) «Соколу» в Станиславові. Пам’ятка зі зльоту соколів VII округу дня 28 червня 1914 року». Це боїсько розташовувалось на місці сучасного стадіону «Наука», що біля міського озера. Праворуч тягнеться теперішня вулиця Мазепи, а вдалині проглядаються вілли у парку. На задньому плані, за футбольними воротами, видно якійсь темний пагорб, подібний на усічену піраміду. Що це таке?

Підказку читаємо у «Кур’єрі Станиславівському» за 2 листопада 1913 року. Там йдеться про новий стадіон «Соколу», що постав на місці пустирю. Виявляється, тоді збудували цілих два стадіони – великий, який був на місці «Науки», і малий – розташовувався там, де тепер клумби перед озером. А між ними був насипаний великий пагорб.

Читайте: Легенди Станиславова: Священнича поміч

«У місці, де міський парк, а саме та частина його, де стоїть пам’ятник Грюнвальдський (тепер там статуя Шевченка – Авт.), граничить з парком барона Ромашкана, при гостинці, по другий його стороні, веде ново усипана дорога до огорожі з дротяної сітки. Вже здалеку впадає в око копець зав­вишки 6 метрів, на вершину якого провадить серпантинна стежка…».

Читайте: Легенди Станиславова. Забутий герой

Як називався той копець, у статті не згадується. Навіщо його насипали? Не виключено, використовували в якості додаткової трибуни для глядачів. До наших часів він не зберігся. Можливо, його зрили у п’ятдесятих, коли облаштовували міське озеро.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.