Історія Статті

Легенди Станиславова. Французький привіт з минулого

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Якось знайомий попросив провести екскурсію одному американському священику, що завітав до Франківська.

Дядечко був старенький, але бадьорий і без проблем піднявся на оглядовий майданчик ратуші. Коли ж я показав йому збільшену копію поштівки з видом площі Ринок, він зауважив, що французький текст на ній напряму стосується нашого міста, навіть згадується ратуша. Втім, через нерозбірливий почерк повністю відтворити написане він не зміг.

Після екскурсії я звернувся до Ольги Слободян, яка досконало володіє французькою. Дівчина розібрала каракулі й переклала. Ось що там написано:

«Де я ставлю хрестик – це ратуша. Тільки на листівці усе виглядає ідеально та чудово, але в дійсності це місце завжди брудне.

Також є хрестик нижче. Це маленький скрипаль. Йому 8 років і він уже грає на концертах, а ще є найкращим шаховим гравцем Галичини. Він єврей».

Отже, станиславівські фотографи докладали чимало зусиль, аби з брудної ринкової площі зробити чудову картинку. Тепер про хрестики. Якщо перший добре видно вгорі зліва, то інший – справа, трохи нижче від ліхтаря – роздивитися практично неможливо. Із дверним отвором майже зливається темна фігура – маленький скрипаль-шахіст.

Не дивуйтеся, ми навіть знаємо його ім’я – Доло Фальк. Хлопець народився у 1898-му і вже з п’яти років легко обігравав дорослих. Його тато Бернард тримав дрогерію (крамницю побутової хімії), що розміщувалась у крайньому правому будинку, який не потрапив до кадру. Про малого станиславівського вундеркінда писали навіть європейські газети. Та коли Доло Фальк підріс, преса втратила до нього інтерес.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.