Коли будете повертати з вулиці Січових Стрільців на Чорновола, зверніть увагу на кам’яницю ліворуч, де раніше був інститут туризму. На стіні під балконом є кам’яна рамка.
Донедавна вважав, що її зробили спеціально для пам’ятної таблички про радянських танкістів, яку відкрили у 1969 році, а демонтували на початку дев’яностих, пише Репортер.
Натомість недавно на одному із краєзнавчих форумів з’явилась фотографія часів Другої світової війни, де німці ховають когось із своїх. Траурна процесія проходить повз наріжний будинок, і на задньому плані добре видно оту саму рамочку, а всередині – текст. Про танкістів писати було відчутно зарано, тоді про кого?
За словами краєзнавця Михайла Головатого, цю кам’яницю збудував у 1899 році власник дріжджової фабрики з Тисмениці. Тоді вулиця носила ім’я Агенора Голуховського – цісарського намісника Галичини. Та малоймовірно, що табличка була якось пов’язана із ним, бо австрійці не практикували прикрашати вулиці чимось подібним.
За німецької окупації вулицю перейменували на честь рейхсмаршала Германа Геринга. Отже, є два варіанти – або табличка прославляла саме його, або пунктуальні німці просто забули збити радянську вивіску обласної бібліотеки, яка містилась у цьому ж будинку.
Comments are closed.