Історія Газета

Легенди Івано-Франківська/Станиславова. До трьох мостів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Часто можна почути фрази: «Я мешкаю у центрі», «Давай зустрінемось у центрі» чи «Цей автобус їде до центру?». Ніби все зрозуміло, але давайте спробуємо розібратися – а де в Івано-Франківську той центр, пише “Репортер“.

З площею Ринок, Стометрівкою, Вічевим майданом чи Білою хатою усе зрозуміло. А от, скажімо, вулиці Сахарова чи Короля Данила?

Деякі міста чітко поділені на райони, і межі центру там чітко окреслені. У Франківську нині такої градації немає. Раніше було середмістя – територія в межах фортеці, але стін давно нема. Крім того, ще в ті часи, коли багато говорили про запровадження в місті нової схеми руху, згадували й так зване перше центральне кільце. То мали бути вулиці з одностороннім рухом: Січових Стрільців – Пилипа Орлика – Новгородська – Дністровська – Василіянок – Франка – Січових Стрільців. Ну, не склалося. Ще є таке поняття як «межі пішої доступності». Тобто, якщо від вашої хати до ратуші можна дійти пішки за 30-40 хвилин, то ви живете не на околиці. Але Франківськ місто маленьке…

Легенди Станиславова. Школа шпигунства

Що ж робити? Ріелтори знають точно. У них є таке визначення – «до трьох мостів». Мається на увазі міст на Пасічну, шляхопровід через колію на Незалежності й залізничний тунель на Вовчинецькій.

Отже, якщо ви мешкаєте до цих мостів, вітаємо – ви центрові!

Автор: Іван Бондарев
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.