Історія

Гестапівський Клондайк

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наприкінці ХІХ століття в Канаді відкрили велике родовище золота. Сюди одразу хлинули тисячі охочих легко збагатитись, спалахнула «золота лихоманка». Золото мили на річці Клондайк, через що вона прославилась на весь світ.

До теми. Історія єврейської трагедії міста Станіслава

В околицях Івано-Франківська золота нема. У 1944 році роль прикарпатського Клондайку виконувала місцева річка Млинівка, що протікає крізь дачний масив у районі міського озера.

Тоді німці зрозуміли, що скоро Станіслав доведеться залишити. Аби приховати свої злочини, вони огородили єврейський цвинтар за озером високим парканом і розпочали бурхливу діяльність.

Руками 105 в’язнів Янівського концтабору гестапівці розкопували єврейські могили, викладали з трупів штабелі по три метри заввишки, обливали мазутом і підпалювали.

До теми. Історія шефа станіславського гестапо, гауптштурмфюрера СС Ганса Крігера

Треба сказати, що перед тим розстрілом нещасних євреїв ретельно обшукували й забирали коштовності. Втім багато хто просто ковтав золоті монети чи прикраси. Тож для остаточного пошуку благородного металу німці створили спеціальний загін золотошукачів.

Кілька в’язнів з ранку до вечора збирали попіл, який залишався після спалювання тіл. Потім вони просіювали його крізь сита у потічку Млинівка. Роботи в’язням вистачало, оскільки з 5 січня до 25 березня німці встигли спалити понад 10 тисяч трупів.

До теми. Хроніка розстрілу українських патріотів у Станиславові 1943 року

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.