Історія

Франківському музею передали архівні протоколи допитів ОУН (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Архівні документи ОУН передали Івано-Франківському музею визвольних змагань.

Протоколи допитів, які вела Служба безпеки Організації Українських Націоналістів у період 1947-1949 передав музею Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, повідомили на сайті міськвиконкому.

Франківському музею передали архівні протоколи допитів ОУН (ВІДЕО)

Це важливі документи для пізнання історії Спецслужб Українського збройного підпілля. А також його боротьби проти ворожої агентури, яку намагалася утвердити радянські органи влади. Відповідно, для дослідників у майбутньому – це цікаві матеріали для того, щоби в першу чергу досліджувати як діяла Служба безпеки Організації Українських Націоналістів. А також роботу радянських репресивних органів, як вони здійснювали для вербування агентури, як агентура працювала, які виконувала завдання, – розповів директор Івано-Франківського обласного музею Визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослав Коретчук.

Перед тим, як потрапити до рук очільника міста, а далі до музею архівні документи, а це 70 протоколів допитів зрадників України, довгий час зберігалися у дослідника Яреми Петріва. Чоловік розповідає, архіви вирішив передати тій людині, яка цікавиться історією Визвольних змагань, а тому приніс прямо до кабінету міського голови.

Кожен документ повинен працювати. А я знав, що міський голова цим питанням займається і я передав йому ці документи. І хто буде цікавитися тими документами, то прошу, потрібно, щоби люди знали історичну правду про ті події, які відбувалися, – каже дослідник Ярема Петрів.

Протоколи допитів Служби безпеки ОУН ймовірно вийдуть друком у майбутній книзі про боротьбу українських повстанців.

Це буде цікаво не лише історикам та дослідникам. Документи датовані кінцем 50-их років минулого століття. Націоналістичні організації помітно згортають діяльність, однак залишається працювати Служба Безпеки ОУН, яка продовжує викривати та карати зрадників України.

 Служба безпеки була тим органом, який здійснював розвідувальну, контррозвідувальну діяльність, яка  фактично своїми боївками здійснювала бойові акції. Дякую Яремі Петріву, завдяки якому ці документи тут з’явилися. І я вважаю, що вони мають бути в Музеї Визвольних змагань, адже ці документи повинні бути збережені для історії. А ми беремо на себе обов’язок, щоби ці документи були опубліковані і щоби люди могли максимально ознайомитися із національно-визвольною боротьбою, – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Передані архівні документи зберігатимуть у фондах музею, час від часу цінні експонати виставлятимуть назагал під час виставок.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.