Історія

Франківцям на банерах показали масовий голод 1946-1947 років (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Івано-Франківську відкрили банерну виставку “Масовий голод 1946-1947 рр”. Презентація відбулася у музеї Визвольної боротьби ім. С. Бандери.

Виставка – розробка Київського національного музею-меморіалу жертв Голодоморів та українського інституту національної пам’яті, яку очолював ще Володимир В’ятрович. Експозиція розроблена у мандрівному форматі. У Франківську вона пробуде півтори тижня. Наступна зупинка – Калуш, пише “Репортер“.

Директор музею, Ярослав Коретчук, каже, що голод 1946-1947 років мало кому відомий, адже був штучно створений після Другої Світової війни і торкнувся нашої області, тому виставка є досить актуальною.

“Ця виставка частково змінює погляд людей, які привикли бачити Радянський союз у вигляді ковбаси по 2.20. Бо Радянський союз це також репресії, голод, терор і вбивства”, – говорить Коретчук.

Директор музею запрошує кожного приділити хоча б декілька хвилин часу, щоб дізнатись більше про минуле рідного краю. Каже, справа Голодомору 1946-1947 років вже давно закрита, проте, на його думку, до кінця справу не довели. Розповідає, що колись  досліджував це питання і знайшов багато архівних матеріалів, в тому числі списки людей, які загинули від голоду.

“Молоді потрібно вивчати свою історію, щоб мати хороше майбутнє”, – додає Ярослав Коретчук.

Авторка: Софія Попадинець
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

 

Comments are closed.