Велосипед не є винаходом однієї конкретної людини. Це продукт цілого ряду винаходів та ідей, історія яких простежується від кінця XVIII століття до наших днів. Хоча деякі вчені стверджують, що його історія почалася ще раніше, мотивуючи це кресленнями двоколісного транспортного засобу і роликового ланцюга від Леонардо да Вінчі.
Сам термін «велосипед» з’явився лише в 1860 році у Франції, для опису нового транспортного засобу на двох колесах з простим механічним приводом (французькою – bicyclette). Ранні моделі були недосконалими, їх називали «пропасницею кісток». Для усунення дефекту довелося обладнати велосипеди литими гумовими шинами.
Прототип велосипеда сконструював і запатентував німецький барон Карл фон Дрез у 1818 році. У цього механізму була дерев’яна рама, металеві колеса й кермо, але не було педалей – треба було відштовхуватися ногами від землі. Прізвище винахідника у назві велосипеда не закріпилося, зате дало назву дрезині – пристрою для пересування по рейках з механічною тягою.
Найдорожчі велосипеди виготовляє фірма Aurumania. Вони продають велосипеди, вкриті 24-каратовим золотом і 600 кристалами Сваровські. Золотий велосипед «Crystal Edition» є ексклюзивним і виготовлений лише в 10 екземплярах. Вартість цього транспортного засобу оцінюється в 100 000 доларів.
Усім відомі брати Райт не лише будували літаки, а й мали власну велосипедну майстерню та навіть магазин у Дайтоні, штат Огайо. Причому частина велозапчастин пішла на створення їхнього літака Wright Flyaer у 1903 році.
Перша кругосвітня подорож на велосипеді відбулася в 1884-87 роках і була винятковою за складністю. По-перше, ровер мав ще стару конструкцію – з величезним переднім колесом, по-друге, тоді ще не було шин.
На заводі Мерседес-Бенц у німецькому Зіндельфінгені працівники пересуваються територією заводу на велосипедах. У кожного відділу – свій колір ровера.
У Китаї на кожне авто припадає 250 велосипедистів. Близько половини всіх поїздок відбуваються на роверах.
У Данії, Німеччині та Голландії третина усіх поїздок – велосипед.
15 % японців добираються на роботу на велосипеді.
Найстаріша та одна з найбільш виснажливих в історії велогонок – Париж-Брест-Париж. Протяжність – 1200 км. Перегони проводяться до цих пір.
Якщо порахувати кількість усіх деталей, з яких зроблений велосипед, то половина – це ланцюг.
За матеріалами пізнавального інтернет-журналу «Цікавості»
Comments are closed.