Пропонуємо пригадати найважливіші події в історії нашого міста, які сталися 3-9 грудня у різні роки.
3 грудня
1838 У Станиславові почалися перші метеорологічні спостереження за погодою, які продовжувалися до листопада 1854 року.
4 грудня
1939 Місто Станіслав проголошено обласним центром Станіславської області.
1998 Неподалік від місця поховань жертв сталінських репресій в урочищі Дем’янів Лаз відкрито Меморіальний комплекс.
5 грудня
1905 У виставі «Наймичка», яку ставив прибулий театр «Руська бесіда», очолюваний Миколою Садовським, роль Харитини виконувала запрошена знаменита актриса Марія Заньковецька.
1975 Відбувся запуск в експлуатацію новозбудованого міського хлібозаводу на вул. Льотчиків (тепер Симона Петлюри).
6 грудня
1673 Станиславів відвідав великий коронний гетьман Ян ІІІ Собеський, майбутній король Польщі, який повертався після перемоги в Хотинській битві. На його честь дали артилерійський салют на 100 залпів.
7 грудня
1992 У Прикарпатському університеті ім. Стефаника відбувся вечір пам’яті Василя Стуса за участі його сина Дмитра та друга поета художника Опанаса Заливахи.
8 грудня
1884 За ініціативи української письменниці Наталії Кобринської та активної участі Ганни Павлик і Людмили Драгоманової в будинку №6 на площі Ринок, у приміщенні «Руської читальні» відбулися установчі збори, на яких заснували першу українську жіночу громаду «Товариство руських жінок» (після Першої світової — Союз Українок). На зборах виступив Іван Франко.
1886 За ініціативи радикала Северина Даниловича у Станиславові вперше відбулося селянське віче за участі мешканців навколишніх сіл.
9 грудня
1895 Магістрат у бюджеті міста передбачив п’ять тисяч злотих ринських на закладання міського громадського парку.
1903 Проїздом зі Львова до Чернівців у Станиславові зупинився на три години видатний український композитор Микола Лисенко, якого на залізничному вокзалі вітали тисячі мешканців міста. Зустріч з ним відбулася у філії товариства «Руська бесіда» (тепер будинок №3 на Вічевому майдані).
Comments are closed.