Історія Відео Світ

Цей день в історії, 22 жовтня 2019 (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Найважливіші події в Україні і світі, дні народження знаменитостей.

1883 – у Нью-Йорку, на Бродвеї, прем’єрою опери “Фауст” відкрився театр “Метрополітен-Опера”. У цьому приміщенні театр проіснував до 1966 року.

1938 – американський винахідник Честер Карлсон продемонстрував сконструйований ним апарат для отримання копій паперових документів. Пристрій базувався на методі сухого електростатичного друку, який пізніше отримав назву “ксерографія”.

1962 – президент США Джон Кеннеді оголосив про виявлені на Кубі радянські бази для запуску ракет з ядерними боєзарядами і заявив про початок блокади Куби.

1964 – на екрани кінотеатрів США вийшов фільм “Моя прекрасна леді” з Одрі Хепберн у головній ролі

2005– внаслідок авіакатастрофи “Боінга 737” у Нігерії загинули 117 осіб. Ймовірна причина трагедії – удар блискавки.

Народилися

Ференц Ліст (1811 р.) – композитор, піаніст, диригент. Один з найвидатніших представників музичного романтизму, засновник угорської композиторської школи (“Фауст-симфонія”, “Угорська рапсодія”, “Фантазія на угорські народні теми”).

Сара Бернар (1844 р.) – видатна французька актриса театру і кіно (“Гамлет”, “Дама з камеліями”, “Кохання королеви Єлизавети”).

Іван Бунін (1870 р.) – російський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури (“Життя Арсеньєва”, “Пісня про Гайавату”, “Сонячний удар”).

Клінтон Джозеф Девісон (1881 р.) – американський фізик, лауреат Нобелівської премії “за експериментальне відкриття дифракції електронів на кристалах”.

Катрін Деньов (1943 р.) – французька кіноакторка (“Шербурзькі парасольки”, “Голод”, “Індокитай”, “Схід-Захід”).

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.