Щорічно в Україні 7 вересня відзначається День військової розвідки. Це свято зовсім молоде, закон про його заснування був прийнятий тільки в 2007 році. І з того часу, у наших розвідників з’явивилося професійне свято.
Це торжество було створено задля популяризації професії і для виховання духу молодих військових.
7 цікавих фактів про діяльність розвідки:
– Офіційно військова розвідка України почала працювати 7 вересня 1992 року, коли президент підписав указ про створення Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України.
– У часи Богдана Хмельницького козацька розвідка вважалася однією з найефективніших у тогочасній Європі.
– Українська розвідка врятувала від знищення польський Краків під час Другої світової війни. Розвідувальна група “Голос” на чолі з відомим українським розвідником Євгеном Березняком, своєчасно здобула інформацію про плани ворога.
– Кремль намагався відібрати лаври порятунку Кракова у книзі російського автора А. Бондаренка “Подлинная история Майора Вихря”. У новому художньому творі роль героя вже віддається російському розвіднику-нелегалу Олексію Ботяну, що, за російською версією, відігравав ключову роль у спасінні Кракова від знищення.
– У листопаді 2016 року українська військова розвідка повідомила про те, що Росія розпочала черговий набір бойовиків незаконних збройних формувань Донбасу на війну в Сирії.
– Від початку АТО на Донбасі військова розвідка втратила близько 200 людей.
– Воєнні розвідники України керуються гаслом “Sapiens dominabitur astris” (Мудрий пануватиме над зірками).
Скоро прем’єра
Вже у жовтні цього року в українських кінотеотрах відбудуться прем’єрні покази кінострічки “Позивний Бандерас”. Фільм описує події 2014 року в зоні АТО на Донбасі.
За сюжетом фільму, група українських розвідників на чолі з капітаном Антоном Саєнком (позивний “Бандерас”) ловить “Ходока” – російського диверсанта-підривника. Ці пошуки приводять “Бандераса” в його рідне село, проте земляки вважають Саєнка зрадником, тож йому належить знову завойовувати їх довіру і повагу.
В основу сценарію фільму лягли щоденники нацгвардійця Сергія Башкова і розповіді бійців АТО.
Зйомки кінострічки розпочалися у травні 2017 року та відбувалися в Одеській і Херсонській областях. До слова, до зйомок була залучена військова техніка ЗСУ.В епізодичних ролях знялися справжні військовослужбовці, які воювали на Донбасі.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Comments are closed.