Історія Розваги

35 років тому вийшла перша серія «Санта Барбари». Цікаві факти

Google+PinterestLinkedInTumblr
30 липня 1984 року на телеканалі NBC почався показ серіалу «Санта Барбара».

Шанувальники любили серіал за пристрасті, ненависть, сімейні інтриги, вірність і зраду, які були присутні в кожній серії теленовели. Порівняно з наївними латиноамериканськими мильними операми, де рабині постійно плачуть, «Санта Барбара» вигідно відрізнялася від інших шоу. Gazeta.ua зібрала найцікавіші факти про серіал.

Робота над ним продовжувалася з 30 липня 1984 року по 15 січня 1993 року. Отримав величезну популярність не тільки в США, а й в Німеччині, Італії, Франції, Чехії, Словенії.

В деяких країнах серіал називався «Каліфорнійський клан». Має 2137 серій і 9 сезонів. В Україні його транслювали на каналі УТ-2 (нині 1+1). Розповідає про насичене подіями життя сім’ї Кепвеллів, Локрідж, Андраде і Перкінс в каліфорнійському курортному місті Санта Барбара.

Назва серіалу стала прозивною. Коли хочуть підкреслити, як сильно заплутана та чи інша історія, кажуть «та в них там Санта Барбара».

1 сезон починається з убивства Ченнінга Кепвелл-молодшого. Воно відбулося за 5 років до початку подій серіалу. На ньому зав’язано багато сюжетних ліній. Джо Перкінс, якого засудили за вбивство Ченнінга, випускають із в’язниці за хорошу поведінку. Він повертається в Санта Барбару, щоб довести свою невинність. Але знайти правду важко, коли кожного дійового героя підозрюють у вбивстві чоловіка.

Перші епізоди шоу страшно критикували і називали “найгіршою програмою на телебаченні”. Сценаристи і продюсери Джером і Бріджет Добсо швидко прибрали зайвих персонажів і додали несподівані сюжетні повороти. Рейтинг мильної опери почав зростати.

Серіал відомий своїм комедійним стилем. В серії від 14 липня 1986-го, колишню черницю Мері Дюваль Маккормік убила величезна неонова буква «С». Буква відпала з вивіски готелю «Capwell» Кепвеллів, коли вона стояла на його даху. Незважаючи на величезну кількість листів з проханням повернути Мері в серіал, актриса Харлі Джейн Козак сказала, що «не хоче повертатися в серіал або будь-яку іншу «мильну оперу».

У перших серіях персонаж шоу Софія Кепвелл втратила пам’ять, називала себе Домініком, ходила в чоловічих костюмах і “носила” бороду. Актриса зізналася, для неї це стало справжнім випробуванням, до цього вона грала тільки усіляких графинь і спокусниць.

Спірною лінією стало жорстоке зґвалтування Іден Кепвелл. Виявилося, що насильником був її гінеколог Лі Келтон, який оглядав її після зґвалтування. Актор Зак Макклоскі, який грав гінеколога, казав, що йому не подобається цей сюжет, бо жінки не повинні боятися гінекологів. Після смерті цього персонажу Макклоскі повернувся в серіал у ролі нового окружного прокурора Ітана Ешера.

Один із головних героїв серіалу Сісі Кепвелл понад 200 серій пролежав у комі. При цьому впав у неї один герой, а вийшов вже інший.

Під час зйомок постільної сцени між Софією та Сісі Кепвелл ліжко під акторами зламалася. Епізод довелося знімати ще раз.

У Келлі Кепвелл було два дні народження: взимку і навесні. Також у Сісі, глави сімейства був брат на ім’я Грант. В одних серіях він молодший, в інших – старший. Всього роль Сісі зіграли 6 акторів: Ллойд Бочнер – з’явився тільки в рекламі, знятися в серіалі не встиг через серцевий напад, Пітер Марк Річмен, Пол Берк, Чарльз Бейтмен, Жарстін Уітнесс, Джел Алан.

За час зйомок, понад 200 акторів з’явилися на екрані історії. Серіал отримав близько 20 нагород, серед них три “Еммі” підряд як найкраща денна драма.

 Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.