Історія

26 серпня народився Христофор Колумб. Десять фактів про мореплавця

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В історії 26 серпня є багатим на події, однією із них є народження відомого мореплавця Христофора Колумба.

Найцікавіші факти з життя мореплавця та відкривача за версією порталу Dovidka.biz.

  • Колумб народився в бідній родині, але це не завадило Колумбу отримати гарну освіту — за деякими джерелами, він закінчив Павійський університет.
  • Перший раз на борт корабля він ступив, коли йому ледь виповнилося 14, і з тих пір не розлучався з морем до самої смерті.
  • Щоб переконати короля і королеву Іспанії та їх вчених радників допомогти йому організувати експедицію через океан, Колумбу знадобилося 7 років.
  • Команда кораблів складалася з ув’язнених, які відбувають покарання — більше ніхто не погоджувався добровільно брати участь в небезпечному плаванні.
  • Під час четвертої експедиції іспанці висадилися на острові, названому ними Коста-Ріка ( «багатий берег»). Вони вважали, що на острові є великі поклади золота, але помилилися: Коста-Ріка вкрай бідна на що-небудь цінне.
Читайте: Цей день в історії, 26 серпня 2017 (ВІДЕО)
  • Колумб називав населення відкритих їм земель індіанцями, будучи впевненим, що він приплив до берегів Індії.
  • Колумб привіз зі своїх плавань багато ще не відомих європейцям продуктів: наприклад, кукурудзу, помідори та картоплю. А в Америці завдяки Колумбу з’явився виноград, а ще коні і корови.
  • У найнебезпечніший момент Колумба дивом врятувало … знання астрономії! Під час останнього плавання команда потрапила в дуже скрутне становище. Кораблі були розбиті, провізія закінчувалася, люди виснажені і хворі. Залишалося тільки чекати допомоги і сподіватися на гостинність індіанців, які були налаштовані до чужоземців не дуже мирно. І тоді Колумбу прийшла в голову одна хитрість. З астрономічних таблиць він знав, що 29 лютого 1504 року відбудеться місячне затемнення. Колумб покликав до себе місцевих вождів і оголосив, що в покарання за їх ворожість бог білих людей вирішив відібрати в жителів острова місяць. І дійсно, пророцтво збулося — точно в зазначений термін місяць став накриватися чорною тінню. Тоді індіанці стали благати Колумба повернути їм місяць, а натомість погодилися годувати чужинців найкращою їжею і виконувати всі їхні побажання.
  • У Христофора Колумба було два сини — законний, Дієго, і незаконний, Фернандо, від зв’язку з Беатрисой Енрікес де-Арана в Іспанії; скоро після смерті батька вони стали дуже заможними людьми і отримували величезні на той час доходи.
  • Колумб помер в 1506 році, в бідності і немилості, будучи важко хворим. Лише через роки значення його відкриттів було визнано по праву.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.