У четвер, 5 травня, перший заступник голови Івано-Франківської облради Василь Гладій на прес-конференції підняв питання ціни на газ для населення. Конкретно — зосередився на причинах її підняття. Крім того, йшлося про субсидії, корупцію та альтернативні джерела енергії.
Ціна на природний газ учергове піднялася з 1 травня. Тим, хто не в змозі платити, держава пропонує два види допомоги, каже Василь Гладій, — субсидії, а також підняття мінімальної зарплати та пенсії. Однак, така допомога — малоефективна, зазначає він.
«Мінімальну зарплату та пенсію підняли лише на 5,2 %, — говорить заступник голови облради. — Натомість ціна на природній газ для населення з 1 травня зросла на 91%, а на теплопостачання — на 60%. Крім того донині на субсидії з держбюджету виділяли 32 мільярди для 5 мільйонів українців. А після підняття тарифів, знадобиться 80 мільярдів — для 7 мільйонів людей».
До теми: Франківські газовики заявили про можливе паралізування газової сфери
За словами Гладія, система субсидій сильно вдарить по кишенях українських родин і призведе до того, що не всі зможуть оформити субсидію. Крім того, каже він, громадяни України споживають імпортний газ, хоч Україна посідає друге місце у Європі за обсягами видобутку.
«Укргазвидобування» закуповує газ за ціною 1590 грн, тоді як собівартість газу — 490 грн. А нам пропонують середньоєвропейську ціну — 4942 грн, — говорить Гладій. — Український газ іде на підприємства та на продаж, а українцям доводиться платити за імпортний за європейськими цінами. Хоча, згідно з чинним законом про функціонування ринків, населення має споживати газ власного видобутку. Тому орієнтуватися на європейську ціну — нелогічно і незаконно».
За словами Василя Гладія, висока ціна на газ є корупційною складовою, і сьогодні необхідно ініціювати незалежну перевірку «Нафтогазу».
«Ми не маємо коритися тому, що робить влада, потрібно адекватно реагувати, — вважає він. — Тож депутати обласної ради на черговій сесії ініціюватимуть звернення до Кабміну, Верховної Ради та Президента України про те, що ця ціна на газ, яка є сьогодні, — економічний злочин проти України».
Сьогодні обласна рада також розробляє програму перевірки якості газу, яку профінансують з обласного бюджету.
«Ми будемо все робити, щоб цю програму реалізувати. ЇЇ підтримують всі депутати обласної ради, — підсумовує Василь Гладій. — Україна має стати енергетично і політично незалежною державою. А для цього потрібно розвивати альтернативні джерела енергії. Нині ми вже використовуємо сонячні батареї у Городенківській лікарні. Також Івано-Франківський університет нафти і газу готовий запропонувати багато видів джерел альтернативної енергії».
Comments are closed.