Гроші

Як зміни у розрахунку соціальної допомоги вплинуть на сім’ї прикарпатців (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Кабінет міністрів України змінив порядок обчислення середньомісячного доходу сім’ї. Це вплине на те, як і кому держава надаватиме соціальну допомогу.

Одне з нових правил: субсидія – це тепер теж дохід, повідомляють кореспонденти Суспільного. допомоги

Субсидії

В Івано-Франківську зареєстровано 16 тисяч 490 одержувачів різних видів державної допомоги. Півтори тисячі з них – малозабезпечені сім’ї. Заступниця директора департаменту соціальної політики Ніна Пелікан розповідає, що саме цих сімей зміни торкнуться найбільше.

“До розрахунку їхнього середнього доходу сім’ї тепер буде входити розмір субсидії, що суттєво вплине на призначення того чи іншого виду допомог. За попередніми умовами, субсидія не входила до розрахунку, входили тільки пільги”, – каже Ніна Пелікан.

За її словами, частині одержувачів виплат буде відмовлено у допомозі. Наприклад, якщо у сім’ї є два автомобілі, з моменту реєстрації яких не пройшло 15 років.

“Не буде призначатися, якщо до складу сім’ї входить особа, яка протягом 12 місяців здійснила покупку або автомобіля, або земельної ділянки, або житла і сума якої перевищує 50 тисяч гривень. Також якщо сім’я має у володінні два житлових приміщення – допомога не буде призначатися”, – говорить Ніна Пелікан.

Втім, каже, зміни є і позитивні. Наприклад, в Україні зріс розмір прожиткового мінімуму, тому деяким соціальним групам збільшать розмір допомоги, принаймні, на 500 грн.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.