Гроші

Як відкрити рахунок в іноземному банку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Потреба в реєстрації бізнесу за кордоном відчувають компанії різного профілю. Зараз проблема в іншому відкриття рахунку в закордонному банку здійснити в 2021 році в рази складніше, ніж це було 5-10 років тому, коли активно використовували офшорні зони. Одна з причин – тепер не так і просто придбати офшорну компанію з уже готовими рахунками в латвійських фінансових установах. По-перше, змінилося ставлення до самих офшорів, з іншого боку – бізнес спільнота досить скептично ставиться до деяких не резидентських рахунків.

А тому питання про те, як пройти реєстрацію компанії і відкрити рахунок за кордоном, актуальне і досить складне. Немає єдиної методології або успішного методу, який надаває можливість швидко і просто отримати такий рахунок. Наприклад, раніше підхід був такий, що банки готові були боротися за своїх клієнтів, а зараз сам клієнт повинен докласти максимальних зусиль для того, щоб банк розглянув його кандидатуру в якості клієнта.

Скільки коштує відкрити рахунок

Ціноутворення по відкриттю рахунку складається з двох елементів:

  1. Вартість самого відкриття, тобто тариф банку. І тут теж є варіанти: тариф може включати всі додаткові послуги – від перевірки самої компанії до обслуговування розрахункового рахунку. Активно впроваджена в практику ранжована тарифікація клієнта з боку платіжних систем. Вони класифікують потенційного клієнта за ступенем ризику – від високого до низького. І, відповідно, для високоризикованих клієнтів встановлюють підвищені ставки на обслуговування. Наприклад, для онлайн казино, лутбоксов, написання академічних текстів встановлюють тариф до 5 000 євро. Правда, хороша новина для низько ризикованих організацій – вони можуть відкрити рахунок безкоштовно. Деякі банки практикують такі бонуси.
  2. Вартість компетентного супроводу. Юридичні послуги становлять не маленьку частку витрат на відкриття рахунку. І тут також є певні чинники, які можуть впливати на ціну супроводу: який обсяг документів необхідно підготувати, чи потрібна присутність такого фахівця в банку, який ризик супроводжує операції і т.д.

Також не варто забувати про супутні витрати, які можуть виникнути в процесі реєстрації бізнесу і відкриття рахунку. Наприклад, послуги нотаріального завірення документів, переклад документів, інші витрати на дотримання формальностей і реєстраційних процедур.

Законність відкриття?

Багатьох юридичних осіб хвилює законність відкриття рахунку в іншій державі. Так ось такі операції є абсолютно законними і не мають для компаній в більшості своїй ніяких ризиків. За умови дотримання процедури. Наприклад, спочатку варто вивчити інформацію про те,як відкрити фірму в Литві, якими ризиками вона може супроводжуватися, а тільки потім вже починати сам процес оформлення.

Але варто враховувати й інший важливий момент: обмін даними між європейськими державами налагоджено досить добре, тому не варто відкривати рахунок у закордонному банку лише з метою оптимізації податків. Якщо, умовно, ви відкриєте рахунок в Литві, а фірму зареєструєте в Естонії, то не вийде подавати нульові декларації в естонську податкову інспекцію. До вас застосують відповідну міру відповідальності.

Аналогічна ситуація і з фізичними особами. Будь-яка людина може відкрити рахунок в іноземному банку. Немає законодавчої бази, яка обмежувала б суб’єкта. Але знову, важлива мета відкриття. Якщо це зроблено для ухилення від податків і з метою ведення нелегального бізнесу, то незабаром рахунок заблокують і в іноземній фінансовій установі, і до вас можуть застосувати різну ступінь відповідальності. І саме тому завжди важлива юридична підтримка на етапах, як реєстрації бізнесу, так і відкриття банківського рахунку.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.