Гроші Світ

“Я тут катастрофи не бачу”, – Матейко про можливий страйк франківських лікарів

Google+PinterestLinkedInTumblr

Директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Мирон Матейко не вважає ситуацію з фінансування медицини в області катастрофічною, пише Бліц-Інфо.

12417906_964106597002226_2617167179092790735_n[1]

Як відомо, вчора голова громадської ради при департаменті охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, лікар Оксана Манюх на своїй сторінці у соцмережі заявила, що обласна дитяча лікарня готова страйкувати через врізані видатки.

“Справді, в бюджеті заробітню плату заклали не повністю, захищені статті – теж не повністю, – каже Мирон Матейко. – Але при перевиконанні бюджету ці статті будуть переглядати і уточнювати. Тому заяви про катастрофу доволі перебільшені. Я тут катастрофи не бачу. Вибачте, але бюджетний рік тільки починається. Кожен керівник теж має планувати бюджет своєї установи та закладати кошти на першочергові питання. Я це кажу як колишній головний лікар. До прикладу, закладав на 10-11 місяців фонду, а на потреби лікарень закладав більше, аби не було катастрофи і не ставала робота лікарні. Бо якщо закладати повністю зарплату медикам, а решту витрат планувати по залишковому принципу, то дійсно можна довести до краю медустанову”.

За словами директора департаменту, головне – не впадати в паніку.

“У мене в районі теж було на харчування закладено 5-6 гривень, але я залучав позабюджетні, додаткові кошти, – говорить Матейко. – Тобто, працював, а не панікував. Треба говорити, що на обласну дитячу лікарню цьогоріч закладено 5 мільйонів для придбання обладнання. Якщо керівникові не вистачає медикаментів, то най бере на медикаменти. Але залишаться без нового обладнання. Я говорив з Оксаною Манюх з цього приводу. Якщо є питання, то приходьте в депарамент і говоріть. Будемо вишукувати можливості і перекидувати гроші. Стане на півроку грошей, то будемо уточнювати і робити все, аби стало. А робити заяви в інтернеті – то грошей від того не прибуде. Щороку приймають один бюджет, а вкінці виходить по-іншому, бо уточнюються і добавляється”.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.