Гроші

Від швачок до менеджерів. У Франківську бракує працівників на багато вакансій

Google+PinterestLinkedInTumblr

На заході України зростає кількість вакансій – виник неймовірний попит на водіїв, швачок та навіть продавців.

Брак працівників виник через релокацію понад тисячі підприємств з місць, які обстрілюють росіяни, пише ТСН.

У Франківську є дуже багато вакансій

Панчішна мануфактура, евакуйована з Луганщини, готується до запуску у Львові, адже старе виробництво в Рубіжному повністю знищили росіяни. Раніше на підприємстві працювали понад півтори сотні людей, а у Львові зараз – лише 15 із них. Працівникам обіцяють зарплату від 15 тисяч гривень гривень.

Десь 30 працівників ми зможемо забезпечити роботою, тому 15 – це наші працівники, і будемо десь ще набирати з місцевих, – розповідає комерційна директорка панчішної мануфактури Ольга Ушакова.

А до сусіднього Івано-Франківська релокувалася із Запоріжжя частина заводу кольорових металів. Для українського лідера з експорту мідного кабелю тут створили усі умови.

За сучасними мірками, ми розвернулись досить швидко. 11 травня ми підписали договір оренди, а 1 серпня запустили вже виробництво, яке працює, – каже начальник управління експлуатації Запорізького заводу кольорових металів Олександр Ісаєв.

В Івано-Франківську взяли на роботу майже сотню нових працівників, та 40 вакансій все ще відкриті. Попри середню зарплату у 20 000 гривень, знайти робочі руки непросто, приголомшують менеджери.

Обладнання досить технологічне, тому готових працівників, я б сказав, практично не існує. Ми вимушені брати людей без досвіду і навчати їх тут, на виробництві, – каже начальник виробничо-технічного управління Павло Черноус.

Зарплати не радують

На заході України вакансій нині й справді багато. Дякувати треба релокованим підприємствам, пояснює міський голова Івано-Франківська. А ще, каже, чимало вакансій утворилися, бо люди пішли на фронт. Найбільше пропозицій – у комунальній та транспортній  сферах.

Читайте: Місцеві й приїжджі. Як відкрити бізнес у Франківську навіть під час війни

У нас майже на кожному комунальному підприємстві працюють внутрішньо переміщені особи. Але однаково цієї кількості не вистачає. Навіть бухгалтери, менеджерські посади не завжди є, зайняті. Сьогодні робота є. Інше питання – оплата, – пояснює міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Саме через це переселенці не поспішають працевлаштовуватися, вважають експерти. Адже зарплати на заході менші порівняно з центральними та східними областями.

Через збільшення мінімалки зарплата буде потроху рости, сподіваються чиновники. Загалом у тил евакуювалося понад тисячу підприємств, кажуть у Державному центрі зайнятості, і більшість із них шукають персонал.

Є тривала затребуваність висококваліфікованих робітників, які володіють інструментом. Тобто технічні робітничі професії, трактористи, водії, токарі, для жінок – швачки, кухарі, працівники торгівельної мережі, – розповідає заступниця директора Департаменту державного центру зайнятості Олена Мельник.

Що буде з ринком праці далі – чиновники прогнозувати не беруться. Впевнені в одному – коли дійде до відбудови країни, робітничі спеціальності будуть ще більш затребувані, ніж зараз.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.