Гроші

Валютні обмінники хочуть обкласти щомісячним авансовим податком на прибуток

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Національний банк України та голова профільного комітету Ради з податків та фінансів Данило Гетманцев пропонують запровадити авансову сплату податку на прибуток для небанківських обмінників валют. Розмір – три мінімальних зарплати щомісячно, що станом на зараз складає 19,5 тисяч гривень. Відповідний законопроєкт зареєстрований на сайті парламенту, пише DT.ua.

валюта податок на прибуток новини Івано-Франківська
Фото: depositphotos.com

Зареєстрував у парламенті ініційований НБУ законопроєкт щодо запровадження авансового внеску з податку на прибуток підприємств за структурні підрозділи небанківських фінансових установ, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі. У разі підтримки законопроєкту парламентом бюджет щомісячно отримуватиме фіксовану суму в розмірі трьох мінімальних зарплат за кожний пункт обміну. Надходження складуть близько мільярда гривень по року, – написав Гетьманцев у Facebook.

Читайте: Субсидії під час війни: яких змін чекати найближчим часом

Він додав, що обмін валют завжди вважався одним із найбільш прибуткових бізнесів, а  особливо у кризові часи. І хоча зараз, за його словами, в Україні  працює близько 4000 пунктів обміну, впродовж 2021 року небанківські обмінники заплатили лише 7 млн грн податку на прибуток. А це – близько 1,7 тис грн на рік у середньому з кожного.

Нагадаємо, наприкінці липня НБУ звинуватив небанківські обмінники у штучній девальвації гривні. Нацбанк заборонив їм виставляти табло з курсами та ввів інші обмеження.

На початку серпня регулятор також анулював ліцензії ФК “Константа М”, “ДСД Фінанс”, “24 онлайн” та “Фінансова гарантія”, яким належить близько 600 обмінників або 15% ринку валютообміну, – за порушення вимог валютного законодавства.

У Франківську записали казки, які вчать дітей не боятися сирен і пишатись героями

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні