Гроші

Україна увійшла в трійку провідних експортерів агропродукції в ЄС

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Україна впевнено продовжує просувати сільськогосподарську продукцію на зовнішні ринки. Зокрема, на європейський. Зараз вона займає третє місце, після США і Бразилії, по експорту агропродукції в ЄС.

З січня по листопад 2019 року Україна експортувала в Євросоюз агропродукції на 7,3 млрд євро, залишившись у трійці лідерів по експорту цієї продукції в ЄС, пише “Репортер” з посиланням на  ДТ.

Україна опинилася на третьому місці з експорту агропродукції в ЄС після США (12 мільярдів євро), Бразилії (11,7 мільярда євро), але обігнала Китай (6,1 мільярда євро). Порівняно з показниками аналогічного періоду 2017-2018 років експорт агропродукції з України в ЄС збільшився на 36%.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що Україна нарощує експорт продукції з доданою вартістю.

 “Наші партнери з ЄС відзначають, що на відміну від світового ринку свіжих продуктів, де Україна тільки починає формувати свою репутацію, перероблені фрукти й овочі вже давно стали “сильною стороною” країни в усьому світі”, – сказав Кулеба.

Згідно з повідомленням, найбільший приріст у цій категорії товарів продемонстрували (дані з експорту в ЄС за 10 місяців 2019 року): капуста (+2001,9%), свинячий жир і жир птиці (+40,9%), ячмінь (+204,8%), овес (+125,5%), яйця (+229,8%), соєва олія (+165,8%), коренеплоди (+115,8%).

“Серед харчового експорту ми продаємо далеко не тільки зернові або овочі і фрукти. Зростає частка продукції з доданою вартістю. З упевненістю можна сказати, що Україна – одна із країн, яка вже годує ЄС”, – додав віце-прем’єр.

Серед товарів з високою доданою вартістю – молюски (заморожені, копчені і т.п. +389,5%); варення, джеми, желе, мармелад (+226%); молочні продукти (пахта, вершки, йогурти, кефіри, згущене молоко і т.д. +203,3%); екстракти, есенції, концентрати кави, чаю, цикорію (+377,5%).

Також зросли обсяги експорту масел (+67,8%); готових виробів із зерна (пластівці, +65%); круп (+37,3%); хлібобулочних кондитерських виробів (+26,7%); макаронних виробів (+14,68%). Серед інших категорій зріс експорт квітів (+86,9%).

Український експорт сільгосппродукції зріс за рік майже на 20% і перевищив 22 мільярди доларів.

За рік Україна наростила експорт на 6,4%, але імпорт виріс ще більше – на 7,1% – і перевищив 60 млрд доларів.

Івано-Франківський молокозавод оштрафували на 70 тис грн

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

 

Comments are closed.