Гроші

У листопаді прогнозують зниження цін на гречку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Із надходженням зерна нового врожаю в Україні знижуватиметься ціна на гречку.

Зокрема, вже у листопаді кілограм цієї крупи може коштувати близько 50 гривень, пише Репортер з посиланням на Укрінформ.

У листопаді прогнозують зниження цін на гречку

За півтора-два місяці надійде новий урожай, каже головна редакторка відділу економічної інформації Укрінформу Оксана Поліщук. – І вже у листопаді ми можемо побачити іншу ціну на гречку. З огляду на низку факторів, можна спрогнозувати, що вона коштуватиме близько 45-50 грн за кілограм. Нижчою ціна навряд чи буде, адже досі працюють інфляційні чинники. Тобто, чим швидше новий врожай дійде до полиць, тим швидше впаде ціна.

Вона уточнила, що цьогоріч уперше за останні 10 років Україна може вийти на врожай, який у півтора раза перевищує обсяг внутрішнього споживання, а також сформувати стратегічний запас. Зокрема, вже намолочено близько 60 тисяч тонн цієї культури з 35-40% від усіх посівних площ.

Читайте: Час утеплятися. Сім порад, як прикарпатцям пережити холодну зиму

Вже до весни складеться певна цінова динаміка в торгових мережах, за допомогою яких аграрії орієнтуватимуться та плануватимуть свої посіви на наступний рік. Якщо ціна зберігатиметься висока, звісно, вони сіятимуть багато, якщо ні – менше, – додала Поліщук.

Нагадаємо, станом на середину вересня, сільськогосподарські виробники зібрали 26 млн тонн зернових та зернобобових культур.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.