Гроші

У Калуші виробляють більше чверті всієї промислової продукції Івано-Франківщини (Інфографіка)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У неділю, 26 травня, Калуш відзначатиме 582 річницю з дня створення.

Калуш друге за чисельністю населення місто Прикарпаття. Зараз у місті мешкає понад 66 тис людей (5% населення області). Середній вік мешканця Калуша – 41 рік. Найбільш чисельними є вікові групи населення 20–39 років (29%) всього населення міста, та 40–59 років (30%). Про це повідомляє Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

У Калуші виробляється понад чверть всієї промислової продукції Івано-Франківської області. Основу промислового комплексу міста складають підприємства з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, текстильного виробництва та виробництва одягу, виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та інші.

За 2018 рік промислові підприємства Калуша реалізували продукції (товарів, послуг) на 19 млрд.грн. Частка міста у загальнообласному обсязі реалізації зросла з 20% у 2017 році до 27% у 2018 році, переважно за рахунок приросту продукції у виробництві основної хімічної продукції, пластмас і синтетичного каучуку в первинних формах.

Підприємства та організації міста за рахунок усіх джерел фінансування упродовж 2018 року освоїли 379 млн грн капітальних інвестицій або 4% загально-обласного обсягу.

Інвестори з 12 країн світу на кінець 2018 року в економіку міста вклали більше 250 млн доларів прямих інвестицій (акціонерного капіталу) або більше 380 доларів у розрахунку на одну особу населення, що є найвищим показником в області.

У минулому році Калуш експортував 49,6% товарів області, імпортував – 52,4% товарів області. Партнерами міста в експорті товарів були нерезиденти з 55 країн світу, яким відвантажили товарів на більше 430 млн доларів. Переважно експортували полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукція хімічної та пов’язаних галузей промисловості, мінеральні продукти, деревина і вироби з деревини.

Найбільше товару  експортували до Індії, Словаччини, Туреччини, Польщі, Латвії, Білорусі, Італії. У розрахунку на одного мешканця міста, експортували товарів на 6,5 тис доларів,  що  у 10 разів перевищує середньообласний показник.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.