Гроші

У Франківську виконавча служба відкрила майже 200 проваджень через борги за комуналку

Google+PinterestLinkedInTumblr
В Івано-Франківську від початку року Державна виконавча служба відкрила 189 проваджень щодо стягнення боргів за комунальні послуги.

Про це Суспільному розповів представник служби Іван Кузик, пише Репортер.

За його словами, загалом в Івано-Франківську відкрили 374 справи щодо боргів за комуналку. Стягнути за цими справами Державна виконавча служба планує приблизно 18 млн грн.

Виконавче провадження відкривають за рішенням суду, розповідає Іван Кузик. Після цього виконавці відвідують помешкання боржників для оцінки майна.

«Дозволяє нам для опису квартири боржника тільки сума, яка становить 20 мінімальних заробітних плат. А це — 130 тис. грн. Якщо є менша заборгованість, ми маємо право описувати транспортні засоби, забирати рухоме майно відповідно до чинного законодавства», — говорить Іван Кузик.

31 серпня представники Державної виконавчої служби провели рейд, який відзняли кореспонденти Суспільного. Під час нього представники служби перевірили п’ять помешкань в Івано-Франківську. Власники чотирьох квартир виконавцям двері не відчинили.

У таких випадках виконавці залишають вимогу державного виконавця із зазначенням суми, причин заборгованості, рішення суду та з вимогою прийти до виконавчої служби, розповідає Іван Кузик.

За п’ятою адресою мешканці впустили виконавців до квартири. Згідно з провадженням, вони заборгували квартплату за кілька місяців. Проте власник квартири не проживає тут, а саме він, за словами квартирантів, повинен сплачувати за комунальні послуги.

У підсумку виконавці склали акт про те, що чоловік не мешкає за цією адресою. Також вони залишили вимогу звернутися до виконавчої служби. Якщо чоловік не прийде у зазначений час, то повинен заплатити штраф від 340 до 680 гривень.

«У деяких випадках це спрацьовує. Якщо ж у боржника заборгованість 100 тис. грн чи, скажімо, 50 тис., то йому той штраф, на жаль, нічого не дає», — сказав головний державний виконавець міського відділу ДВС Іван Кузик.

Якщо борг перевищує 130 тис грн, то виконавці мають право описати і продати майно боржника для того, щоб оплатити борги.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.