Гроші Світ

«Ми – команда мера, і відходити від його рішення не маємо права» – у Франківську обговорюють підвищення тарифів у маршрутках

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У міськраді Франківська 1 грудня громадськість разом з представниками УТіЗу зустрілися, щоб вирішити проблему ймовірного підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті.

«Ми громадськість запросили, прийшли також перевізники. Ми почнемо роботу і в процесі будемо приймати рішення, – говорить Олег Ганчак, начальник управління транспорту і зв’язку. – Питання вже давно обговорювалося і з боку перевізників і з боку суспільства. Мешканці – отримувачі послуг і Управління ні за, ні проти. Ми зібрали тут всіх для обговорень».

Разом з тим Ганчак повідомив, що отримав протокольне доручення від міського голови від 28 листопада – припинити опрацювання питання із підвищення тарифів.

«Ми – команда голови і відходити від його рішення не маємо права. А тут зібралися, аби обговорити, в якому вигляді виносити проект рішення на розгляд виконкому», – додає Ганчак.

Управління транспорту та зв’язку Івано-Франківської міської ради підготувало на розгляд виконавчого комітету міської ради франківська проект рішення з встановлення тарифів на проїзд у міському транспорті. Згідно з проектом,  з 06:00 год до 20:00 проїзд коштуватиме 5 грн, а з 20:00 до 23:00- 7 грн.

Що ж стосується пільговиків, з 10.00 до 16.00 проїзд буде без обмежень. А до 10.00 та після 16.00 залишається обмеження в три пільгових місця. 

«До тарифу входить вартість палива. Зокрема, якщо вартість зростає більше як на 20%, це є підставою для підвищення тарифу, – пояснює заступник Ганчака Андрій Гіглюк. – З обстеження пасажиропотоків, в середньому 40% пасажирів маршруток – їдуть безоплатно. Це залежить і від маршруту, часу проїзду та кількості пасажирів».

Пенсіонер Мирослав Возняк поцікавився, скільки прийшло перевізників і скільки – пільгових категорій. Виявилося, що на громадські обговорення прийшло двоє пільговиків і дев’ятеро перевізників. На це Ганчак пояснив, що нині про пільговиків не йтиметься. Говоритимуть лише за підвищення вартості для тих, хто платить.

Мешканка Вікторія Тимків поцікавилася, скільки білетів було видано під час моніторингу. Гіглюк пояснив, що коли присутні працівники УТіЗ, водії квитки видають. А при перевірках за невидані квитки – водіїв штрафують.

«Ви говорите, що в маршрутках їздить значна частка пільговиків, але звідки ви знаєте про пасажиропотік, якщо водії квитків не видають. Мені дали лише один квиток за весь час», – каже Тимків.

Люди також скаржилися, що зараз робочий час, відтак люди не мають змоги прийти на слухання.

«Бруд в автобусі і хамство – скільки це можна терпіти», – каже один з мешканців Григорій Мельник.

Ганчак на це задає лише одне питання : «Скільки разів ви зайшли в УТіЗ і вам не допомогли? Давайте конкретні пропозиції».

Лілія Тирінова, мешканка Франківська, додає, що пасажиропотік обрахованих недостовірно.

«Люди не хочуть платити більше, а перевізники хочуть заробити, – говорить член громадської ради контролю Тарас Грейда. – Маю дві пропозиції: щоб наші КП взяли в перевізників автобуси в оренду і ввести плату для пільговиків, які отримують дохід, аби вони плати хоча б  1 грн».

Учасники дискусії звернули увагу на те, що якість послуг не змінилася, не з’явилися ні трекери, ні квитки, за рахунок яких підвищували тариф до 4 грн.

«Якщо брати якість перевезень на сьогоднішній день, я не можу дозволити підняття тарифу понад 4 грн, міський голова теж проти», – каже Ганчак.

Активістка Наталя Сербин нагадала ще й про те, що міська влада зовсім не компенсовувала приватникам перевезення пільговиків, але при цьому за рік КП “Електроавтотранс” отримав від міста 30 млн грн компенсації.

Водночас водії нарікають на те, що мінімальна заробітна плата росте, а водіям зарплату не піднімають, бо немає з чого. Загалом, люди погоджуються платити і 7 грн, лиш би була якість перевезень, і дотримані всі вимоги.

Коли вислухали всі пропозиції, Ганчак закінчив слухання та пообіцяв внести їх на розгляд виконкому.

З проектом рішення можна ознайомитися за посиланнямПропозиції до проекту рішення приймають до 24 грудня в управлінні транспорту та зв’язку за адресою вулиця Грушевського, 21 (тел. 55-19-13, 55-19-90) та на електронну пошту – if_transport@ukr.net.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.