Гроші Статті

У Франківську ціни на квартири зростатимуть повільно

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Протягом останнього часу ціни на житло стабілізувались. Минулого року на первинному ринку вартість виросла на 0,5 %.

Як показали дослідження Аналітичного центру будівельної компанії «Благо», 2018-й буде роком стабільності – але з плавним зростанням цін.

У Франківську ціни на квартири зростатимуть повільно

Первинна нерухомість

Починаючи з січня, спостерігається незначне зростання вартості житла. Навесні можливе підвищення у 5-7 %, проте вже з другої половини 2018 року можна говорити і про 10-12 %. Очікується, що ціни можуть повернутися до рівня докризового періоду. Цей прогноз пояснюється декількома факторами:

• ринком нерухомості України все більше цікавляться іноземні інвестори;

• у нерухоме майно інвестують громадяни, які забирають з банків депозити;

• собівартість будівництва вже виросла на 10 %, найближчим часом ця динаміка продовжиться через подорожчання енергоносіїв.

Експерти повідомляють, що в 2018 році підвищеним попитом користується житло класу «економ» і смарт-квартири. Адже це найвигідніший варіант при подальшому утриманні нерухомості та оплати комунальних послуг. Крім того, вартість таких квартир варіюється у межах 15-24 тисяч доларів у залежності від розташування.

Як зазначають експерти, найбільшу кількість угод з купівлі первинної нерухомості укладають молоді люди віком від 25 до 38 років. Їм важлива не тільки гарна квартира, але й комфортне її планування, інфраструктура комплексу, сусіди, наявність закритого двору, підземного чи окремого паркінгу. Шість із десяти клієнтів, що купують квартири, – це працівники IT-сфери.

На первинну нерухомість зараз доводиться три чверті покупок житла.

На початку 2018 року в Івано-Франківську спостерігався стабільно активний попит на квартири у житлових комплексах «Комфорт Парк» і «Містечко Соборне» у мікрорайоні Пасічна, у житловому масиві «Паркова Алея», а також на смарт-квартири у сучасному «Районі Манхеттен».

Вторинний ринок

Кардинальних змін на ринку вторинного житла у порівнянні з минулим роком експерти не прогнозують. Протягом 2017-го значно подешевшав старий житловий фонд – хрущівки, панельні дев’ятиповерхівки – приблизно на 10 %. Швидше за все, ця тенденція збережеться, їх чекає падіння ще на 5-10 %.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.