Гроші

У 2024 році для багатьох зміниться плата за розподіл газу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вартість послуги розподілу (доставки газу) розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від обсягів споживання. За основу береться обсяг впродовж «газового року». Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня, повідомляє пресслужба Івано-Франківської філії “Газмережі”.

Як розраховується плата за розподіл газу на 2024 рік?

У 2024 році плата за доставку розраховується від споживання газу з 1.10.2022 по 30.09.2023 р. Це означає, що споживачі, які зменшили споживання газу у цей проміжок часу, платитимуть менше за розподіл протягом 2024 року. Натомість у споживачів, у яких зросло споживання, платитимуть більше.

Приклад розрахунку місячного платежу за розподіл газу

Наведемо приклад розрахунку щомісячної плати за доставку для споживача, який використовує газ комплексно (опалення, підігрів води та приготування їжі).

Обсяг спожитого газу за «газовий рік» складає 360 куб. м газу. Тариф на доставку газу, який встановила НКРЕКП для Івано-Франківської філії «Газмережі»  – 2,232 грн за 1 куб. м.

360 куб. м ділимо на 12 платежів та множимо на 2,232 грн – отримуємо 66,96 грн.

Отож, 66,96 грн – щомісячний платіж.

Як дізнатися обсяг спожитого газу за «газовий рік»?

Обсяг споживання газу з 1.10.2022 по 30.09.2023 року можна дізнатися в Особистому кабінеті, а також зателефонувавши в контакт-центр чи в центрі обслуговування клієнтів.

Хто сплачує мінімальну плату за розподіл газу?

Нові споживачі, а також ті, що споживають газ менше дев’яти місяців чи не використовували його протягом «газового року», сплачуватимуть мінімальну плату за доставку.

Для таких споживачів національний регулятор (НКРЕКП) визначив категорії з мінімальною річною замовленою потужністю (згідно з Постановою НКРЕКП №580 від 06 березня 2020 року) а саме:

  • 39 куб. м – для об’єкта, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;
  • 126 куб. м – для об’єкта, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
  • 314 куб. м – для об’єкта, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення.

З 1 жовтня 2023 року змінився підхід до визначення мінімальної плати для домогосподарств, в яких опломбовані газові прилади. Національний регулятор затвердив, що при визначенні мінімальних обсягів річної замовленої потужності враховується виключно функціонуюче газове обладнання, а не наявне.

Тобто, якщо у вас в будинку є газова плита та котел, але котлом ви не користуєтесь і він опломбований, то при визначенні мінімальної плати враховуватиметься лише одна газова плита  – котел (39 куб. м)

При цьому, якщо газопостачання на весь об’єкт побутового споживача припинено, мінімальний розмір річної замовленої потужності об’єкта побутового споживача визначається на рівні 39 куб. м, без перерахунку попередніх періодів.

Читайте: На Прикарпатті родичів загиблих військових попереджають про шахрайські схеми

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.