Гроші

Торік на розвиток освіти на Прикарпатті витратили понад 780 мільйонів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Загалом на розвиток освіти на Прикарпатті з обласного бюджету минулого року витратили понад 740 млн грн.

Про це «Репортеру» розповів директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович .

 «Згідно нового законодавства освіта фінансується з двох джерел, – розповідає Віктор Кімакович. – За утримання приміщень і технічного персоналу відповідають виключно органи місцевого самоврядування. Фінансування вчителів, які виконують державне замовлення, відбувається через освітні субвенції. На кінець бюджетного року у деяких районах були проблеми із виплатою зарплати вчителям. Але ця заборгованість виникла лише через те, що досі не збалансована мережа освітніх закладів. Та знову ж таки завдяки державній субвенції ми всі борги ліквідували».

Також за кошти освітньої субвенції з державного бюджету із залученням коштів місцевих бюджетів придбали 17 шкільних автобусів на загальну суму 31,2 млн грн, а ще два спеціалізовані автобуси за 4,2 млн грн. Окрім того, на проведення ремонтних робіт у закладах освіти сапрямовано понад 96  млн грн. За ці кошти в 135 закладах загальної середньої та дошкільної освіти відремонтовано  дахи,  фасади, системи опалення, водопровідні та каналізаційні мережі тощо.

А от збалансувати мережу освітніх закладів, а заодно й вирішити проблему із зарплатнею мають опорні школи. Нині на Прикарпатті є вже дев’ять опорних шкіл з 31 філією. Три школи стали опорними минулого року, їм виділили по одному шкільному автобусу та близько 8 млн грн на закупівлю необхідного обладнання.

«Опорні школи – це інструмент впорядкування мережі, – розповідає Кімакович. –  За останні роки в нас погіршилась демографічна ситуація в деяких районах області. Наприклад, у минулому році у Рогатинському районі майже 400 дітей вчилися індивідуально, бо не могли сформувати класи. В таких випадках сильно падає якість навчання, тому створюються опорні школи, де концентруються нове обладнання, сучасні технології, оновлюються кабінети, закуповуються автобуси для підвозу дітей. Тобто створюється простір не тільки для навчання, а й для соціалізації дітей. Адже ми розуміємо, що коли дитина вчиться вдома, вона не може навчитися працювати в команді».

За словами Кімаковича,  на Івано-Франківщині планують створити не більше 50 опорних шкіл. Це, каже Кімакович, оптимально для області.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.