Гроші

Споживчий кошик: на Прикарпатті подорожчав алкоголь і подешевшали яйця

Google+PinterestLinkedInTumblr

Головне управління статистики в Івано-Франківській області проаналізувало ціни на продукти у травні 2022 року.

За цей час подешевшали яйця і олія, натомість подорожчав алкоголь і транспорт, пише Репортер.

На Прикарпатті подорожчав алкоголь і подешевшали яйця

За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку у травні  порівняно із квітнем в області становила 2,9%, з початку року – 13,1%, в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – 2,7% та 13,9% відповідно.

На споживчому ринку області у травні порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 2,4%. Найбільше (на 8,4%) подорожчали продукти переробки зернових та фрукти. На 8,0–2,6% зросли ціни на маргарин, рибу та продукти з риби, рис, цукор, сало, макаронні вироби, овочі, свинину. Водночас на 16,3% подешевшали яйця, на 3,4% – соняшникова олія.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 3,9%, у т.ч. алкогольні напої – на 7,3%, тютюнові вироби – на 0,7%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,9% в основному через підвищення плати за власне житло на 5,0% та цін на оренду житла на 4,8%.

Ціни на транспорт зросли на 13,5% в основному через подорожчання палива та мастил на 25,5%, а також проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті – на 17,3%.

У сфері зв’язку ціни підвищилися на 1,2%, що пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 9,3%, телефонного обладнання – на 3,1%.

Без херсонських кавунів. Що буде з цінами на овочі й фрукти на ринках у Франківську

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.