Будь-якій сучасній компанії вже на підготовчому етапі її становлення та розвитку на ринку необхідно всерйоз замислитись над створення власного сайту. Це є одним із важливіших питань, адже веб-сайт – це не тільки лице компанії, яке освітлює її діяльність, а й одне із, якщо не основне, джерело комунікації для залучення нових партнерів, прихильників та споживачів вашого бренду.
Коли йде мова про розробку веб-сайту, головне питання для замовника полягає в його вартості. У кожної веб-студії вона буде відрізнятися, тому виникають сумнівні питання та непорозуміння з цього приводу. Щоб зрозуміти та зробити більш прозорим алгоритм, за яким вираховується вартість проекту, розглянемо приклад створення сайту на базі системи Бітрікс: Управління сайтом.
Від чого залежить вартість
Розробка будь-якого сайту має певну однакову послідовність. Слід зазначити, якщо ви звертаєтесь за цією послугою до професійної веб-студії, то вам потрібно мати чітке розуміння того, що саме ви хочете отримати від майбутнього продукту. Вести продажі в інтернеті або просто доносити до відвідувачів певну інформацію – це вже різні ресурси та різний рівень складності. Тому перше, від чого залежить вартість розробки – від вашої ідеї, нестандартності та неординарності функціональних потреб.
З’ясувавши тип ресурсу, наступним етапом є створення його дизайну. Тут слід орієнтуватись на те, наскільки він буде унікальним і «свіжим» в залежності від сучасних тенденцій. Важливою складовою цього етапу є бажання розробляти індивідуальний дизайн. Так, наприклад, замовник має вибір, створювати новий дизайн або застосувати шаблонний. Використовуючи готові рішення, ви значно заощаджуєте на загальній вартості, але втрачаєте індивідуальність – від інших подібних ваш сайт буде відрізнятись лише кольоровою схемою, логотипом та асортиментом. Тому, якщо ви маєте свій фірмовий стиль або бажаєте відрізнятись, вартість буде вищою.
Після затвердження дизайну, виконується верстка сайту та підключення до неї функціональної частини. Вартість цього етапу залежить від часових затрат програмістів, тому також визнається складністю дизайну і функціоналу.
Часто буває необхідність підключати додаткові платні модулі або розробляти новий функціонал з нуля. Використання системи, такої як Бітрікс: Управління сайтом, передбачає придбання ліцензії. Але застосування саме цієї системи має значні переваги в захищеності, надійності та стабільності у порівнянні з іншими безплатними системами керування сайтом.
За необхідністю замовника, після завершення етапу програмування, досить частою (особливо актуально для інтернет-магазинів) додатковою платною послугою може бути інтеграції сайту з CRM Бітрікс24 або із системами обліку на базі платформи 1С: Підприємство, які значно полегшують та автоматизують роботу з одним чи кількома сайтами одночасно.
Наступним кроком є наповнення сайту контентом, первинна оптимізація та тестування. Якщо замовник підготує власні тематичні тексти, то вартість цієї роботи зменшиться.
Кінцевий етап – розміщення сайту на хостингу. Ціна послуг за розміщення та доменне ім’я буде залежати від місячних тарифів самого хостинг-провайдера.
Отже, проаналізувавши кожний хід розробки веб-сайту, можна помітити, що окремої формули, за якою розраховується її ціна, не існує. Тому слід хоча б розуміти з яких загальних компонентів складається вартість та пам’ятати головне, що індивідуальний підхід та креатив завжди буде дорожчий ніж готові шаблонні рішення, які, у свою чергу, є досить популярними та активно використовуються в сьогоденні.
Comments are closed.