З 1 липня розпочнеться процес укладання договорів між пацієнтами та лікарями сімейної медицини, – інформує Центр громадського моніторингу та контролю.
В травні Верховна Рада має ухвалити ряд законів, серед яких – «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». Цим документом офіційно закріпиться принцип «гроші ходять за пацієнтом». Тобто держава оплачуватиме медичні послуги, якими скористалася людина, а не утримання ліжко-місць у напівпорожніх шпиталях.
Зміни насамперед торкнуться «первинної» ланки, а саме амбулаторій, поліклінік, центрів медико-санітарної допомоги, тобто лікарів, до яких звертаються в першу чергу. Ключова роль тут відводиться розвитку сімейної медицини.
Починаючи з липня сімейні лікарі зможуть працювати як у державних медустановах, так і «на себе», тобто оформити статус ФОП (фізична особа-підприємець) і вести приватну практику. За новими правилами, лікар отримуватиме не фіксовану заробітну плату, а кошти за кожного окремого пацієнта. Це 210 грн. на рік за особу. В МОЗ кажуть, що це середній тариф і обіцяють, що він буде удвічі більшим за маленьку дитину до 5 років і за людину за 65 років.
За рекомендацією МОЗ, оптимальна кількість пацієнтів, яких має право вести такий спеціаліст, повинна перебувати в межах 2000 осіб. За таких умов доходи лікаря можуть сягнути 420 тис. грн. на рік або 35 тис. грн. щомісячно.
У міністерстві провели детальну калькуляцію: видатки, які підуть на діагностичні тести, витратні матеріали та амортизацію оснащення, заберуть 9 тис. грн. на місяць. Якщо відняти єдиний соціальний внесок у 704 грн. та єдиний податок у 640 грн. виходить, що «на руки» медпрацівники отримуватимуть приблизно 25 000 гривень.
Якщо сімейний лікар не захоче працювати самостійно, він має право залишитися у поліклініці або амбулаторії. Але тоді зароблені ним гроші держава переводитиме на рахунок медзакладу і врегульовувати питання заробітної плати йому доведеться з адміністрацією установи.
Comments are closed.