Гроші

Рівень бідності в Україні зріс у 10 разів через війну — Світовий банк

Google+PinterestLinkedInTumblr

Унаслідок повномасштабної війни, яку розв’язала росія, рівень бідності в Україні зріс у 10 разів.

Таку оцінку оприлюднив регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі, цитує Громадське.

За даними Банерджі, 25% населення України житимуть у бідності до кінця року (порівняно з трохи більше ніж 2% до війни), а до кінця наступного року ця цифра може зрости до 55%, пише Репортер.

Україна, війна, економіка, гроші, бідність

Він зазначив, що напади російських військ на цивільну інфраструктуру в українських містах далеко від лінії фронту ускладнять жахливу економічну ситуацію, з якою зіткнулася Україна.

Швидкі темпи відновлення після масованих російських атак на енергетичні об’єкти показують ефективність системи під час воєнного стану. Але зміна тактики росії підвищує ризики з огляду на наближення холодів, заявив Банерджі.

Якщо так триватиме, перспективи будуть набагато, набагато важчими. Оскільки зима справді починає кусати… Якщо будинки не відремонтують… може бути ще одна внутрішня хвиля міграції внутрішньо переміщених осіб, — сказав він.

Утім, на думку посадовця, реакція на заклик президента Володимира Зеленського під час зустрічей Міжнародного валютного фонду та Світового банку, які відбулися минулого тижня, «була обнадійливою».

За його словами, більшість країн зазначили, що фінансово підтримуватимуть Україну протягом наступного року.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.