Гроші

Прикарпатським медикам заборгували 56 мільйонів гривень

Google+PinterestLinkedInTumblr
Про стан виплати зарплат медичним працівникам установ Івано-Франківської області йшлося сьогодні на засіданні постійної комісії облради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

За словами директорки департаменту фінансів ОДА Ірини Мацькевич, станом на 4 липня загальна заборгованість по зарплатах медпрацівникам становить 56 млн грн, близько 15 млн грн з них – прострочено. Здебільшого заборгованості із нарахувань на зараплати зафіксовані в Івано-Франківську. Також найбільші борги спостерігаються в Косівському районі – 4,6 млн грн, Надвірнянському – 4,8 млн грн, Коломийському – 4,6 млн грн, пише Курс.

За словами посадовиці, ситуація в районах залишається такою постійно. Очікується, що до кінця року борги будуть погашені за рахунок залишкових коштів медичної субвенції. Однак, щоб не допускати заборгованостей, Мацькевич пропонує здійснювати виплати за рахунок місцевих бюджетів, оскільки в області є чимало міських бюджетів, які мають перевиконання. «Іншого виходу наразі не бачу», – каже чиновниця.

Директор департаменту охорони здоров’я Микола Стовбан зазначив, що в його підпорядкуванні є 42 медзаклади і запевнив, що всі вони не мають жодних заборгованостей, без жодних проблем реформуються і перетворюються в комунальні некомерційні підприємства. Він звернувся до депутатів облради, щоб вони вплинули на райради і ОТГ, щоб подавали в департамент достовірну інформацію, оскільки дані з фіндепараментом щодо заборгованостей не збігаються.

Голова обласної профспілки медпрацівників Наталія Берчак, каже що наразі все ще триває реформа первинної ланки медицини і наразі в НСЗУ підрахували, що заборгованість лікарям становить близько 20%. Середня за лікарів первинної ланки в області становить 6043 грн, а обіцяні 15-20 тис грн отримують далеко не всі.

За її словами, великою проблемою є скорочення посад у районах області. «Катастрофічні ситуація також з відтоком кадрів. Найбільше виїжджають з країни люди працездатного віку, які би мали бути носіями реформ», – зауважує Берчак.

За її словами, реформа потрібна, але потрібно захистити медпрацівників та пацієнтів в умовах обмеженого фінансування.

Комісія прийняла рішення підготувати відповідне звернення президенту України.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.