Гроші

Прикарпатці боргують за спожитий газ 385 млн грн

Google+PinterestLinkedInTumblr
За перші сім місяців поточного року ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» розрахувався із НАК «Нафтогаз» за природний газ на 154%.

Директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Юрій Пилипів зазначив, що з січня по липень компанія придбала у «Нафтогазу» блакитного палива на загальну суму 457 725 тис грн, а натомість сплатила державному монополісту кошти в обсязі 706 518 тис грн, інформує Репортер із посиланням на пресслужбу ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут»

Фото ілюстративне

Різниця в оплаті йде на погашення заборгованості минулих періодів.

«До 1 серпня 2020 року в Україні діяв запроваджений Урядом спеціальний механізм ПСО для постачальників природного газу, згідно з яким банки самостійно розподіляли оплату, отриману від споживачів за газ, на рахунки «Нафтогазу», Оператора ГТС, та власне наш, ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут». Традиційно під час опалювального сезону населення збільшує обсяг боргу, а з початком весни і падінням цін на газ починає його зменшувати», — розповів Юрій Пилипів.

Станом на 1 серпня заборгованість постачальника перед НАК Нафтогаз складає 358 605 тис грн. В той самий час борг споживачів перед ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» станом на серпень складає 385 млн грн — це борги населення за спожитий газ.

Окрім боргів споживачів, заборгованість перед «Нафтогазом» виникає і через занижені норми споживання для осель, де не встановлені газові лічильники, та неприведення обсягів використаного клієнтами газу до стандартних умов.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.