Ще не всі перевізники встигли почепити у маршрутках оголошення, що возитимуть усіх пенсіонерів без грошей лише з 11 до 14 години. Ще самі пенсіонери не встигли наобурюватися діями влади. А резонансне рішення уже відмінили.
Прокурор Івано-Франківська Володимир Янко опротестував рішення виконкому від 5 квітня. А вже 12 квітня позачергова сесія міської ради дискутувала — задовольняти той протест чи ні.
«Хочу сказати, що задовольнивши протест, ми передбачаємо, що наші пенсіонери матимуть безкоштовний проїзд з 10 до 16 години, а також, згідно з законом, вони мають право на 15 % місць в інший час», — пояснив депутатам секретар міськради Руслан Марцінків.
Запеклої дискусії навколо питання не вийшло. Щоправда, за перевізників вступилася фракція «Громадський форум». «Депутати мають серйозно підійти до цього питання, — переконував її лідер Юрій Соловей. — З одного боку, воно стосується пенсіонерів, а з іншого — перевізників, які рішенням виконкому від 17 листопада 2009 року поставлені на межу виживання».
Соловей наголосив: ще того листопада він звернувся до прокурора міста з вимогою надати правову оцінку прийнятому рішенню. І що й на те рішення виконкому прокурор виніс протест. «Там не було норми про відшкодування перевізникам збитків, які вони несуть за те, що перевозять необмежену кількість пенсіонерів, — нагадав депутат. — Але ніяких кроків прийнято не було».
Соловей виступив за те, аби питання спершу розглянула профільна комісія, а тоді вже голосували депутати. «Бо якщо ми зараз приймемо з плеча, то завтра можемо мати або страйк пенсіонерів, або страйк перевізників», — наполягав він.
Та однодумців у «Громадського форуму» не знайшлося. Депутати згадали, що цього року відбувся конкурс перевізників на міські маршрути. І коли ті «билися» за маршрути, то добре знали — доведеться возити пенсіонерів без обмежень з 10 до 16. Конкурс минув, договори підписані, а тепер перевізники стали заходити з іншого боку.
Витягнули на світ й історію про те, звідки ж узялася така преференція для пенсіонерів. Це було умовою, за якою виконком погодився підняти тариф з 1,50 грн. до 2 грн.
Якщо вже вернулися до початків, то Соловей запитав у прокурора міста, яка ж доля того протесту позаминулого року.
«Рішення від 2009 року сьогодні в дії, — пояснив Володимир Янко. — Воно дійсно було опротестовано. Сесія протест відхилила. Прокуратура звернулася до адміністративного суду, позов був залишений без розгляду. Зараз він на апеляції». Сьогоднішній свій протест Янко аргументував суто благими намірами — аби не погіршувати становище пенсіонерів, ну, принаймні, до рішення суду. Міський голова Віктор Анушкевичус не втримався від репліки, мовляв, «коли тоді опротестовували, то не вважали, що робите пенсіонерам гірше».
Мер переконував — виконком шукав компроміс. І тоді, у 2009 році, коли погодився підвищити тарифи за безкоштовні шість годин для пенсіонерів, і зараз — 5 квітня, коли «зглянувся» на біди перевізників (подорожчання пального і матеріалів) і «врізав» ці шість годин до трьох. «Але якщо хтось сьогодні говорить, що ми таким рішенням погіршили ситуацію, то я не хочу бути у таборі тих, хто погіршує ситуацію», — майже афористично висловив свою позицію Анушкевичус.
Бути у таборі з тими, хто в очах електорату погіршує ситуацію, не захотів жоден із депутатів міськради. Тож за те, аби підтримати протест прокурора та відмінити рішення виконкому від 5 квітня, проголосували всі.
Таким чином пенсіонери знову мають своїх «необмежених» шість годин — з 10 до 16. Перевізники за це як не мали, так і не мають відшкодувань…
Comments are closed.