Гроші

На Долинщині освітянам боргують 10 млн грн зарплати – вчителі страйкують

Google+PinterestLinkedInTumblr
2 вересня більшість учнів у Долинській територіальній громаді не відвідали школи – вчителі страйкують через невиплату заробітної плати.

У соцмережах на сторінках навчальних закладів з’явилися не лише повідомлення про страйк вчителів, а й оригінальні колажі. Освітяни публікують фото із підписами «Почуйте нас» або «Вимагаємо оплати праці», «Не нищіть учительство» та ін, пише Репортер з посиланням на Курс.

На сторінці Рахинянської гімназії у фейсбуці виставили фото, де вчителі стоять з простягнутими руками. «Не принижуйте нас!» – підпис до світлини.

Освітяни Грабівської гімназії сфотографували порожні гаманці і підписали фотографію «Останні заощадження вичерпано».

З 26 навчальних закладів Долинської ТГ 2 вересня страйкували 20. Станом на 1 вересня освітяни Долинщини боргували за липень. Втім, коли вчителі вийшли на страйк, їм перерахували відпускні і зарплати за липень.

Як повідомила заступниця міського голови Долини Алла Шевченко, враховуючи ці виплати, станом на сьогодні заборгованість залишається приблизно 10 млн грн.

Після того як вчителі оголосили страйк, керівниця апарату Івано-Франківської облдержадміністрації Ірина Тимчук провела нараду, на якій обговорили проблему виплати заборгованої заробітної плати долинським освітянам. Хоча освітяни попереджали про страйк ще два тижні тому.

Нарада тривала понад дві години. Як повідомила Алла Шевченко, освітян лякали кримінальними справами та пропонували оптимізувати мережу закладів освіти.

Зрештою, попросили призупинити страйк до 20 вересня. А за цей час обіцяли підготувати план виходу з кризи та подумати, як виплатити заборгованість. Варіант оптимізації у Долинській міськраді вивчали.

«Щоб нам вистачало субвенції, нам треба закрити 8 шкіл, а це 30% від освітньої мережі району, та скоротити приблизно 140 вчителів», – зазначає Алла Шевченко.

Також в Івано-Франківському окружному адміністративному суді перебуває справа за позовом Долинської міської ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Долинська міська рада просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо формування та розподілу обсягу освітньої субвенції для Долинської ТГ та просить передбачити обсяг освітньої субвенції для територіальної громади на 2021 рік в розмірі 19 млн грн.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.