Гроші

На «Бюджет участі 2020» у Франківську виділили 15 мільйонів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У місті стартує «Бюджет участі 2020». Прийом заявок розпочинається з 17 лютого та триватиме два тижні – до 28 лютого включно.

Прийматимуться заявки як і минулого року у відділі звернень Івано-Франківської міської ради (вул. Грушевського 21, І поверх). Новинкою цього року стало те, що на програму виділили 15 млн гривень, пише «Репортер».

Зверніть увагу, 10 млн грн закріплено за однією категорією – дороги. Ця категорія стала однією з цьогорічних новинок програми. Суть її полягає в тому, що сюди можна подавати проекти маленькі дороги або міжбудинкові проїзди, площа яких не перевищує 1200 метрів квадратних. Проекти тут можуть бути до 1,5 млн грн.

Решту 5 мільйонів буде поділено між двома категоріями, як і минулого року. Це «Освітні» проекти (ті, які реалізовуються в межах ДНЗ, школи або ВПУ) та «Інші». Для них поділ залишиться таким як і минулого року – малі (до 100 тис. грн) та великі (до 300 тис. грн)

Ще однією новинкою стане впровадження «Шкільного бюджету участі». Це не буде категорією програми, він існуватиме окремо. Суть у тому, що школярі самі вирішуватимуть, які зміни відбудуться у їхньому маленькому середовищі, тобто в школі. Все як у дорослих – і подача проектів, і промоція і голосування. Проте все це робитимуть діти. Пілотними школами для реалізації цього проекту було обрано два заклади: початкову школу «Пасічнянська» та ЗШ №25. На кожну школу виділили по 100 тисяч гривень. У закладах вже почали роботу над впровадженням програми.

«Хочемо максимально активізувати мешканців різного віку. Я часто повторюю, що прийшов час брати ініціативу у свої руки. А ми даємо інструменти. Багато малих доріг потребують ремонту. Та на всі коштів точно не вистачить. Як визначити пріоритетні? Даємо можливість визначити людям. А «шкільний бюджет участі» це взагалі така собі підготовка до загальноміського БУ. Коли діти вчаться бути активними мешканцями з самого малечку й вже у такою юному віці починають розуміти, що вони творять зміни навколо себе», – зазначив міський голова Руслан Марцінків.

Та додав, що окрім міста та приміських сіл, цього року участь у програмі зможуть брати і ОТГ, адже тепер вони – частина Івано-Франківська.

Нагадаємо, програма «Бюджет участі» діє у місті з 2016 року. Її мета – це реалізовувати ідеї, які дозволять зробити Івано-Франківськ кращим. Для того, щоб отримати гроші на втілення задуму, досить заповнити заявку та зібрати однодумців, які проголосують за неї. Детальніше про програму можна дізнатися на сайті (http://bu.mvk.if.ua/) та у ФБ (Бюджет участі ІФ).

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.