Гроші

На Бурштинській ТЕС за 70 мільйонів відремонтують енергоблок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На ДТЕК Бурштинській ТЕС розпочалися ремонтні роботи на енергоблоці №9. Цей енергоблок виробляє електроенергію для українських споживачів. Завдяки запланованому ремонту енергетики продовжать термін служби устаткування, підвищать його техніко-економічні показники, збільшать навантажувальну здатність та знизять шкідливих речовин в атмосферу. На ремонт енергоблоку №9 Бурштинської ТЕС ДТЕК спрямує більше 70 млн. грн.

12003144_897962136906991_7846438023606728419_n[1]

Цей енергоблок введений в експлуатацію в грудні 1968 року. Попередній капітальний ремонт на ньому проводився у 2006 році. Енергоблок №9 разом з №8 постійно завантажені і беруть участь у регулюванні балансу потужності в об’єднаній енергосистемі України. Окремі елементи обладнання блоку №9 відпрацювали свій ресурс і потребують заміни. Тому, на енергоблок №9 очікує капітальний ремонт впродовж 120 календарних днів.

Під час капремонту ДТЕК виконає великий комплексу робіт по ремонту котлоагрегату – поверхонь нагріву, екранної системи, системи пилеприготування та ізоляції обмурівки. Буде відремонтовано ротор турбогенератора, замінено обмотку статора електродвигуна кульково-барабанного млина. Капітально відремонтують головний блочний трансформатор та трансформатори власних потреб з ревізією активної частини.

«На сьогоднішній день надійна робота енергоблоків №8,9, які працюють паралельно з ОЕС України, та загалом ДТЕК Бурштинської ТЕС вкрай важлива для енергетики України. Решту енергоблоків також працюють на українську частину Бурштинського енергоострова – на три західно-українські області, – каже Богдан Гетьман, головний інженер ДТЕК Бурштинської ТЕС. – Наразі триває середній ремонт з модернізацією енергоблоку №5. На цьому блоці вже замінено статор турбогенератора з встановленням нової сучасної системи охолодження обмотки статора вартістю 12 млн. З впевненістю можу сказати, що ремонтна компанія 2016 року на Бурштинській ТЕС розпочата успішно і головним результатом таких ремонтів має бути безаварійна робота усього обладнання електростанції».

З метою охорони атмосферного повітря на енергоблоці №9 відремонтують електрофільтр та замінять вал димососа. Ці роботи підвищать ступінь очистки димових газів та, відповідно, зменшать негативний вплив на навколишнє середовище.

Зауважимо, що з моменту приватизації Бурштинської ТЕС – з 2012 року і по сьогоднішній день проведено реконструкцію двох блоків Бурштинської ТЕС, це блоки №5 і №7. Зараз енергоблок №5 проходить вже другий етап реконструкції. В оновлення обладнання, а також капітальні ремонти блоків Бурштинської ТЕС ДТЕК інвестував за цей час понад 180 млн. дол. США.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: