Гроші Фото

Міхеіл Саакашвілі відвідав будівництво сучасного комплексу з випалу вапна на Прикарпатті (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 22 квітня, село Довге Єзупільської громади приймало поважну делегацію на чолі з головою виконкому Національної ради реформ Міхеілом Саакашвілі. У громаді завершується перший етап будівництва комплексу з випалу вапна.

Це один із перших інвестиційних проєктів, який отримає державну підтримку у вигляді «інвестиційної няні», пише Репортер.

Виробничий комплекс включає чотири печі загальною продуктивністю 1600 тонн на добу, дробарно-сортувальне обладнання та склади готової продукції. Вартість будівництва – 36 млн євро. До 30% буде профінансовано з державного бюджету.

«Реалізація цього проєкту дасть можливість створити понад 150 нових робочих місць. Це означає, що як мінімум 150 людей зможуть отримувати нормальну зарплату, не виїжджаючи за кордон, – каже Міхеіл Саакашвілі. – Я дуже радий, що цей інвестиційний проєкт буде реалізовано в рамках державної програми. Адже закон про «інвестиційних нянь» спрощує отримання дозвільних документів і виводить спілкування інвестора та влади на новий рівень. Ми повинні допомагати нашим інвесторам. Можна навіть сказати – здувати з них пилинки, а не обтяжувати їх бюрократією».

Будівництво виробничого комплексу здійснюється за сучасними технологіями. Обладнання італійської компанії QualiCal відповідає найвищому рівню екологічної безпеки. До того ж, печі працюватимуть на найменш забруднюючому виді палива – природньому газі.

«Хоч починати будівництво було доволі складно через спротив окремих людей, зараз ситуація налагоджується, – розповідає власник ГК «Галвапно» Ілля Марчевський. – Ми подружилися з громадою та спільно розвиваємо інфраструктуру».

За словами інвестора, компанія вироблятиме продукцію найвищої якості для стратегічних галузей української економіки, яка складе конкуренцію європейським виробникам.

«60% продукції ми плануємо продавати в Україні, а решту будемо експортувати до Європи, – говорить Ілля Марчевський. –  Запуск печей дозволить нам розширити асортимент вапна, і цим ми відвоюємо значну частину ринку в наших конкурентів».

Співпраці з інвестором радіють і представники тутешньої територіальної громади. Мовляв, втілення дороговартісного проєкту для довколишніх сіл матиме значний економічний ефект. Адже податки, які сплачуватиме підприємство, наповнюватимуть місцеві бюджети.

«Тішимося, що на території Єзупільської громади працює таке масштабне підприємство, – каже голова селищної ради Ігор Лукашевич. – Ми отримуємо податки, які використовуємо на благоустрій та розвиток. А після запуску виробництва надходження збільшяться в рази».

Так, за словами Іллі Марчевського, сьогодні компанія щороку платить приблизно 4 млн грн податків. Після запуску першої печі ця сума наблизиться до 28 млн, а після запуску другої – до 54 млн грн.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні