Гроші

Майже 400 тис грн віддала прикарпатка за «валізу доларів» від незнайомця-іноземця

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Мешканка Бурштина витратила заощадження, щоб отримати нереальну посилку від афериста, з яким листувалась на сайті знайомств. Вона віддала незнайомцю майже 400 тис грн.

Про це повідомляє Репортер з посиланням на ГУНП в Івано-Франківській області.Видурив 400 тис грн на сайті знайомств

Упродовж двох місяців 49-річна жінка переписувалась з шахраєм на сайті знайомств. Незнайомець представився «військовим Вільямом Шоном», який невдовзі хоче приїхати в Україну. Згодом залицяльник повідомив, що надіслав жінці подарунок – «валізу з 250 тисячами доларів США, – йдеться в повідомленні. – На ці гроші жінка мала купити оселю та налагодити там побут. Однак невдовзі їй написали начебто з логістичної компанії та сказали, що за транспортування потрібно додатково сплатити кошти й скинули номери рахунків. Довірлива заявниця кількома платежами надіслала майже 400 тисяч гривень.

Однак жінка жодної посилки так і не отримала, а «військовий Вільям Шон» невдовзі перестав виходити на зв’язок.

Наразі слідчі територіального підрозділу внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 190 Кримінального Кодексу України.

Поліція Прикарпаття закликає бути уважними й дотримуватися рекомендацій, щоб уникнути пасток інтернет-зловмисників.

Слід пам’ятати:

  • Шахраї використовують чужі або підроблені фотографії, вигадуючи привабливі історії про себе, щоб викликати довіру у потенційної жертви.
  • Після встановлення контакту шахраї намагаються швидко завоювати довіру, вдаючи романтичні почуття. Згодом вони вигадують «кризові» ситуації – наприклад, хворобу, фінансові труднощі, потребу в допомозі, проблеми на митниці та просять гроші.

Правоохоронці закликають:

  • Бути обережними з особистими даними. Ніколи не передавати свій номер паспорта, банківські реквізити чи інші конфіденційні дані.
  • Не переказувати гроші. Навіть якщо співрозмовник здається щирим, не надсилати фінансову допомогу.
  • Перевіряти профілі. Шукати фото співрозмовника через зворотний пошук у Google, щоб переконатися, що вони не взяті з чужих акаунтів.
  • Не переходити за сумнівними посиланнями. Якщо вам надіслали посилання на «особисті фото» чи «цікаві сайти», не відкривати їх без перевірки.
  • Спілкуватися лише на платформі. Намагатися залишатися в межах сайту знайомств, поки не будете впевнені в надійності співрозмовника.

Читайте також: У Франківську взяли під варту чоловіка, який жорстоко побив перехожого

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.