Гроші

Ліфт подорожчає

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулої п’ятниці в Івано-Франківську говорили про встановлення тарифів на послуги з технічного обслуговування ліфтів. Поки що тільки на громадських слуханнях. Слід пояснити: ці слухання в місті проводяться через те, що є така умова уряду. Ніби залучають громадськість. Втім, проведення цих заходів не надто афішується, людей приходить небагато, результат – для галочки. Як правило, слухання відвідують люди зацікавлені.

Так було і цього разу. На обговорення прийшли працівники КП «Івано-Франківськліфт» і преса. Людей, яких турбує технічне обслуговування ліфтів, було зовсім мало. Скажете байдужість? Навряд. Скоріш не інформованість і відчуття того, що їхню думку і так не почують: захочуть підвищити – підвищать.

Отже, якщо виконком вирішить підняти ціни, то обслуговування ліфтів зросте на 25% (або на 7,3 копійки) – з 0,208 грн. до 0,281 грн./м2. А квартплата загалом – на 7%.

Погодьтеся, трохи дивно, що складова за утримання та обслуговування ліфтів рахується не за мешканцями, а за площею у квадратних метрах. Бо, що їздить один пенсіонер, що п’ятеро осіб – ніби різниця є. Але якщо вони проживають у квартирах, однакових за площею, то мусять платити однаково.

«Чим більша в людини квар-тира, тим більше власності її у тому ліфті», – пояснює директор КП «Івано-Франківськліфт» Мирослав Федоришин. Далі Федоришин пояснює: систему нарахувань встановлює управління ЖКГ, відтак це не його питання. До речі, УЖКГ теж не самостійно вигадує, як рахувати – це затверджено Кабміном.

Підвищення тарифу на ліфт зумовлене зростанням мінімальної заробітної плати та цін на матеріали, мастила, плафони тощо. За словами Мирослава Федоришина, половина ліфтів у Івано-Франківську вже експлуатуються понад 25 років. Тож потребують постійної експертизи, бо з експлуатацією ліфтів жартувати не можна – все має бути надійно. А от коштів на те, щоби тримати ліфти у доброму стані, підприємство не має. Адже головною проблемою «Івано-Франківськліфта» є те, що люди сплачують квартплату жекам, а ліфтовики звідти отримують мізер. ЖЕО вже заборгували «Івано-Франківськліфту» 2,5 млн. грн.

До речі, у складовій тарифу закладений мінімальний невеличкий ремонт. «Якщо брати по грубому, то там десь 25 гривень на один ліфт на місяць, – каже Федоришин, – цього вистачить, щоб одну-дві кнопки поміняти. А от, якщо, наприклад, в якомусь ліфті канат прийде у невідповідність, а це коштує тисячу гривень, то рахуйте, зі скількох ліфтів треба взяти кошти, щоб його замінити».

Правда, «Івано-Франківськліфт» сподівається, що у бюджеті розвитку на ліфти закладуть більше коштів. Бо наразі маємо в місті навіть такі випадки, коли ліфт просто стоїть. Бо ремонту не підлягає, треба поставити новий, коштує це приблизно 350 тис. грн. Слід також згадати, що зі зростанням ціни на електроенергію, підвищиться і «ліфтовий» тариф. Адже ліфти без електрики не працюють.

У вівторок під час формування порядку денного засідання виконкому секретар міської ради Руслан Марцінків сказав, що депутатська комісія з питань ЖКГ теж хоче розглянути це питання. На це міський голова Віктор Анушкевичус відповів, що це питання не депутатів, а виконкому. Хоча, якщо вони бажають, то можуть подати свої пропозиції у письмовій формі.

Питання підняття тарифу розглянуть на наступному засіданні виконкому. Якщо приймуть, то квартплата для будинків без ліфта залишиться незмінною – 0,72 коп./м2, а з ліфтами – зросте від 0,97 до 1,047 грн.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.