Гроші

Кабміну пропонують скасувати майже 50% ліцензій і дозволів для бізнесу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів держрегулювання госпдіяльності (МРГ) рекомендувала Кабміну скасувати значну частину дозволів, ліцензій, декларацій погоджень тощо у сфері Мінекономіки.  Це має спростити життя бізнесу, повідомляє ЄП з посиланням на пресслужбу міністерства.

Пропонують скасувати майже 50% ліцензій і дозволів для бізнесу

Загалом запропонували скасувати 47% ліцензій і дозволів.

Таке безпрецедентне рішення має на меті суттєво розширити економічні свободи в Україні і стимулювати розвиток підприємництва. Відповідне рішення було ухвалено на першому засіданні МРГ з дерегуляції 26 січня 2023 року, – йдеться у повідомленні.

За словами пані міністра економіки, співголови МРГ Юлії Свириденко, ліквідують інструменти, що заважають бізнесу нормально працювати. Там є навіть рудименти ще радянських часів.

Роботу розпочинаємо з інструментів, якими опікується Міністерство економіки. Майже половина з них буде ліквідована, а решта – осучаснена, – каже Свириденко. – У подальшому МРГ опрацює інструменти регулювання, що належать до сфери компетенції інших органів влади. Наше завдання – дати бізнесу економічну свободу.

Прикладів, де можна спростити умови ведення бізнесу, безліч. Наприклад, у сфері трудових відносин та безпеки праці зараз діють такі архаїчні норми, як необхідність погодження з Держпраці Інструкції про порядок прибирання пилу у виробничих приміщеннях або Графіку аналізу повітря на робочих місцях на запиленість і загазованість. Пропонується скасувати подібні норми, що створюють зайві перепони для нормальної роботи бізнесу.

Міжвідомча робоча група, крім безпосереднього скасування, також рекомендувала оптимізувати (оцифрувати, спростити) ще близько третини інструментів, що належать до компетенції Мінекономіки.

Крім того, частину інструментів державного регулювання рекомендовано передати до інших міністерств та відомств.

Читайте: Тепла й суха зима. Що чекати від аномально високих температур на Прикарпатті

Так, інструменти, які були розглянуті на засіданні МРГ, регулюють ведення бізнесу у сферах експорту та імпорту товарів, (зокрема і військового призначення), інвестиції та інтелектуальну власність, технічне регулювання, трудові відносин та безпеку праці.

Розроблені проєкти рішень будуть погоджені з відповідними міністерствами й відомствами та подані на розгляд Кабміну.

Співголовами МРГ з дерегуляції є Свириденко та глава Мінцифри Федоров. Міжвідомчу робочу групу створили рішенням уряду 13 січня 2023 року.

На наступному засіданні Міжвідомчої робочої групи будуть розглянуті інструменти у сферах, формування політики в яких здійснює Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.