Гроші Соціум

Гроші від Кабміну на добудову пасічнянського моста отримає область, а не місто

Google+PinterestLinkedInTumblr
З держбюджету до Івано-Франківської обласної державної адміністрації надійшло 60 млн грн субвенції на добудову моста на Пасічну, що в Івано-Франківську. Рішення про виділення коштів Уряд прийняв у середу, 4 листопада.

Про це під час останньої сесії Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання повідомила керівниця фінансового департаменту Ірина Мацькевич, передає Бліц-Інфо, інформує Репортер. міст

Чиновниця пояснила, що депутати мають підтримати питання про зміни до обласного бюджету на 2020 рік, аби субвенція надійшла на рахунки ОДА. Натомість депутат Івано-Франківської облради, який водночас є заступником міського голови Івано-Франківська, Олександр Левицький обурився, чому гроші виділяють облдержадміністрації, а не одразу міському бюджету. Адже саме місто є замовником робіт та веде розрахунки з виконавцями.

Ірина Мацькевич пояснила, що Кабмін не прописав коди для прямого бюджетного призначення, тому кошти можуть надійти лише до ОДА.

“Наразі ці кошти можуть лише надійти до обласного бюджету. Але ми подали пропозиції до Міністерства фінансів, аби передати їх до міського бюджету. Як тільки буде погоджено, то перенаправимо”, – пояснила фінансистка.

Натомість депутат облради Микола Вітенко, який також є заступником міського голови Івано-Франківська, припустив, що гроші “дають так, аби не взяли”.

“Хтось не пройшов до міської ради і вже моста їм не треба. Тому так дають гроші, аби їх було неможливо взяти. Але цей міст потрібен цілій області, не тільки франківцям. А на носі завершення бюджетного року і ці кошти через бюрократичну тяганину застрягнуть на рахунках, а потім повернуться назад до Києва. Ця сесія остання. Нове скликання буде аж у грудні. Коли їх буде направлено на місто?”, – поцікавився Вітенко.

Як відомо, провладна партія “Слуга народу” не змогла подолати 5% бар’єр та не проходить до Івано-Франківської міської ради.

Голова бюджетної комісії Микола Палійчук зауважив, що цим питанням також переймалися і під час засідання комісії. Дійшли думки, що як тільки Кабмін дозволить перевести гроші замовнику робіт, призначивши код, то бюджетна комісія збереться ще раз, аби за це проголосувати. А зараз обласна рада мусить підтримати це питання, бо інакше кошти не підуть й на область.

Олександр Левицький висловив сподівання, що обіцяні 60 мільйонів на міст Івано-Франківськ таки отримає. Адже для їхнього використання залишилося лише неповних два місяці. До того, перенаправити їх мають ще у листопаді.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.